REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 20 d. 21:37

Seimo nariai inicijavo pilietybės panaikinimą M. Drobiazko

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


270795

Seimo nariai inicijavo Lietuvos pilietybės panaikinimą ledo šokėjai Margaritai Drobiazko, tęsiančiai pasirodymus Rusijoje, antradienį pranešė LNK Žinios.

Jie kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM), kad ši įvertintų pagrindus panaikinti pilietybę čiuožėjai pagal kovą įsigaliojusias įstatymo pataisas, leidžiančias atimti išimties tvarka įgytą pilietybę asmeniui, savo veiksmais keliančiam grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams ir taip žeminančiam šalies vardą.

VRM savo ruožtu turėtų kreiptis į Pilietybės reikalų komisiją, kuri teiktų rekomendaciją prezidentui Gitanui Nausėdai, priimsiančiam galutinį sprendimą dėl pilietybės panaikinimo.

„Tikėjomės, kad po įstatymo priėmimo (...) precedentų tokių nebus“, – sakė Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.

„Kreipėmės į Vidaus reikalų ministeriją, kadangi taip įstatyme numatyta, kad Pilietybės reikalų komisijai (siūlymą – BNS) turi teikti būtent Vidaus reikalų ministerija“, – teigė ji.

Pasak jos, pilietybės panaikinimas M. Drobiazko inicijuotas socialiniuose tinkluose matant, kad „toliau vyksta bendradarbiavimas su Kremliaus ruporais“.

„Tikrai Lietuva nenori turėti tokių žmonių, kurie palaiko šalį agresorę ir bando pateisinti (jos – BNS) veiksmus“, – sakė Seimo narys Virgilijus Alekna.

M. Drobiazko anyta, Lietuvos čiuožimo federacijos vadovė Lilija Vanagienė sakė apgailestaujanti dėl inicijuotos procedūros. Anot jos, Lietuva labai greitai pamiršo čiužėjos bei jos vyro, šokių partnerio Povilo Vanago nuopelnus šaliai.

„Jų per tiek metų pasiekti rezultatai padarė įtakos tam, kad mes šiandien turime Europos (dailiojo čiuožimo – BNS) čempionatą Lietuvoje, Kaune“, – teigė L. Vanagienė.

Minima Pilietybės įstatymo pataisa ir buvo parengta reaguojant į pernai vasarą kilusį rezonansą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago elgesio, kai jie rugpjūtį Sočyje, Rusijoje, dalyvavo šou programoje. Ją surengė Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka.

Nuostata dėl pilietybės panaikinimo galioja tik išimties tvarka Lietuvos pilietybę gavusiems asmenims, turintiems ir kitos valstybės pilietybę. Tokių šiuo metu per 800.

Po M. Drobiazko ir P. Vanago pasirodymo Sočyje prezidentas G. Nausėda iš jų atėmė Lietuvos valstybės apdovanojimus, anksčiau suteiktus už nuopelnus valstybei.

Rusijoje gimusiai ir gyvenančiai M. Drobiazko Lietuvos pilietybė buvo suteikta išimties tvarka už nuopelnus sporto srityje.

Autorius Saulius JakučionisREDAKCIJA REKOMENDUOJA