REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Kovo 20 d. 11:11

Seimo narei – ir apie alkanus žmones rajone

Lazdijai

„Itin trūksta lėšų. Šimtas eurų mums – dideli pinigai“, – sakė savanorė B. Pilišauskienė (dešinėje).

Kestutis MatuleviciusŠaltinis: Etaplius.lt


32112

„Carito“ savanoriai, kurių dauguma – moterys, atlieka svarbų socialinį darbą: tiesia pagalbos ranką skurdžiai gyvenančioms šeimoms, vienišiems ir ligotiems seneliams, smurtą ir išnaudojimą patiriančioms moterims, dalija labdarą, esant reikalui teikia ir dvasinę pagalbą. Tad šios moterys turi ką papasakoti, būtent jos geriausiai žino, kaip gyvena tie, kurių kartais niekas nenori matyti, o apie jų – vienišų, suvargusių, nuskriaustų gyvenimo ar likimo – tylią egzistenciją dažnai nutylima.

Tądien Lazdijuose Seimo narė Virginija Vingrienė bei jos padėjėjas, rajono tarybos narys Benius Rūtelionis susitiko su Lazdijų šv. Onos parapijos „Carito“ savanorėmis bei Lazdijų rajono gausių šeimų bendrijos „Gryčia“ pirmininke Eugenija Rėkuvienė. Ji turėjo labai konkrečių pastabų, pavyzdžių, kaip reiktų pagelbėti gausioms šeimoms. Ji mananti, kad problemos dažnai išsprendžiamos, bet kartais pritrūksta ir geranoriškumo, ir valdininkų noro padėti žmogui. Jai pagelbėti pažadėjo tarybos narys B. Rūtelionis.
Aptartos opiausios socialinės problemos. „Carito“ savanorės tikino, kad reikia pripažinti, jog šiandien šalia mūsų dar gyvena žmonių, kuriems itin reikalingi ir drabužiai, ir maistas. „Alkanų tikrai yra ir jiems taip norisi padėti. Mes, kiek galime, kiek turime lėšų, tiek padedame. Itin trūksta lėšų. Šimtas eurų mums – dideli pinigai“, – sakė savanorė Birutė Pilišauskienė. Ši moteris gerai žinanti padėtį, nes pati lankanti vargstančius, vežanti maisto produktus, su skurdo kamuojamais žmonėmis susidurianti kone kasdien. Savanorės prasitarė, jog drabužių žmonės noriai aukoja, tačiau tinkamų nešioti stinga. „Kartais jie būna tinkami tik išmesti. Žmonės tiesiog išsivalo savo palėpes“, – žodžių į vatą nevyniojo moterys. Parsivežti drabužiams reiktų transporto. „Aš ir pats galėčiau pagelbėti bei parvežti“,- pasižadėjo tarybos narys B. Rūtelionis. O Seimo narė V. Vingrienė papasakojo apie užsienio patirtį šioje srityje ir tikino nesanti visagalė, bet kiek galinti – padėsianti.
„Nuoširdžiai dėkoju už jūsų pasišventimą ir nesavanaudiškumą“, – sakė Seimo narė V. Vingrienė, šiltai atsisveikindama su savanorėmis ir įteikdama didžiulį krepšį saldainių. „Tikimės, kad tai – ne paskutinis mūsų susitikimas“, – vylėsi „Carito“ savanorė B. Pilišauskienė.
Tiek Seimo narė V. Vingrienė, tiek tarybos narys B. Rūtelionis paaukojo Lazdijų šv. Onos parapijos „Caritui“. „Te Dievas Jums padeda visuose jūsų darbuose, – sakė dėkodamos savanorės. – Tai bus tikrai nemažas indėlis vargstantiems pagelbėti.”
„Veikdami kartu galime palengvinti sunkioje padėtyje atsidūrusių mūsų krašto žmonių gyvenimą“, – sakė tarybos narys B. Rūtelionis, pažadėjęs ne tik su ūkininkais pasikalbėti, bet ir pats pagelbėti. Anot jo, juk ūkininkai turi atliekamų bulvių, daržovių ir tikrai neatsisakys padėti – duoti tiems, kurie šiandien stokoja labiausiai. „Aš ir pats papjausiu kokį baroną ir duosiu, – sakė jis. – Svarbiausia – reikia kalbėtis.”REDAKCIJA REKOMENDUOJA