REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 6 d. 07:13

Seimo komisija tvirtins išvadą dėl P. Gražulio teisinės neliečiamybės

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


282660

Seimo komisija pirmadienį tvirtins išvadą dėl generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymo panaikinti parlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę byloje dėl LGBTIQ bendruomenės narių niekinimo.

Generalinė prokurorė prieš porą savaičių kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti Seimo narių Mišrios grupės atstovo P. Gražulio imunitetą, kad jam būtų galima pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.

Pagal Seimo statutą, išklausius prokuroro kreipimąsi reikia sudaryti tyrimo komisiją, kuri ištirtų, ar yra pagrindas naikinti imunitetą, ar parlamentaras nėra persekiojamas dėl savo politinių įsitikinimų. Tuomet dėl šios išvados balsuos Seimas.

Teisę savo atstovus siūlyti į tokią komisiją turi visos parlamento frakcijos, tačiau narius delegavo tik valdantieji konservatoriai, liberalai ir Laisvės frakcija bei opoziciniai socialdemokratai. Kitų opozicinių frakcijų atstovai tvirtino šiame prokurorės kreipimesi dėl P. Gražulio įžvelgiantys politinę potekstę.

Praėjusią savaitę vykusiame komisijos posėdyje Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jurgita Jasiūnienė teigė, kad P. Gražulio pasisakymais apie LGBTIQ bendruomenės atstovus buvo niekinama žmonių grupė, įtarimai pagrįsti lingvistų išvadomis.

Į posėdį pateikti savo poziciją buvo kviestas ir P. Gražulis, tačiau jis atėjo tik pareikšti, kad nedalyvaus, ir pakartojo, jog pradėtas procesas prieš jį yra politinis susidorojimas.

Praėjusių metų gegužės 26 dieną, Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės Seime sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pagal Konstituciją, Seimas narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali kitaip suvaržoma jo laisvė.

Generalinė prokurorė jau antrą kartą šioje kadencijoje prašys panaikinti Mišrios Seimo narių grupės parlamentaro P. Gražulio teisinį imunitetą.

2020 metų gruodį jis panaikintas, kad būtų galima politikui pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo „Judex“ koldūnų byloje.

Teisėsaugos duomenimis, pasinaudodamas Seimo nario statusu P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Už tai Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį politikui skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą ir nurodė konfiskuoti per 3,3 tūkst. eurų. Antradienį galutinį verdiktą šioje byloje turėtų skelbti Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Be to, P. Gražuliui pradėta apkalta už tai, kad tyčia balsavo už kitą Seimo narį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA