REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 30 d. 14:24

Seimą papildys septyni nauji nariai: rinkimai rugsėjį

Vilnius

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


86027

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė teigia, kad, Seimo narę Aušrą Maldeikienę išrinkus į EP, Vilniaus Žirmūnų apygardoje rinkėjai turės rinkti naują atstovą į Seimą. Pasak L. Matjošaitytės, rinkimai vyks rugsėjo pradžioje kartu su rinkimais vienmandatėse Gargždų ir Žiemgalos apygardose, kuomet Seimo nariai Vitalijus Gailius bei Bronius Markauskas po savivaldos rinkimų tapo merais. Po įvykusio rinkimų maratono, pasak L. Matjošaitytės, Seimą turėtų papildyti iš viso 7 nauji nariai.

„Jei VRK sutarimas būtų organizuoti naujus rinkimus, tuomet planuotume rugsėjo 8 dieną kartu su kitais Seimo rinkimais dėl to, kad merais buvo išrinkti V. Gailius ir B. Markauskas. Tai būtų iš organizacinės pusės paprasčiau“, - Eltai sakė L. Matjošaitytė.

VRK pirmininkė teigia, kad naujai išrinkti Seimo nariai į EP pirmiausia VRK turi pateikti pareiškimus dėl atsistatydinimo, tik tuomet VRK galės skelbti rinkimų datą bei organizuoti rinkimus.

„Kuomet dabartiniai Seimo nariai atneš VRK Seimo nario atsistatydinimo pareiškimą, tuomet VRK pripažins, kad atsirado laisva Seimo nario vieta. Jei Seimo narys buvo išrinktas vienmandatėje apygardoje, tuomet spręsime, ar organizuoti naujus rinkimus vienmandatėse, ar ne“, - teigia ji.

VRK pirmininkė teigia, kad pagal įstatymą į EP išrinkti nariai atsistatydinimo pareiškimus turi pristatyti per 15 dienų nuo VRK paskelbtų rinkimo rezultatų tvirtinimo, arba likus ne mažiau kaip 15 dienų iki pirmojo EP posėdžio. Tai būtų apie birželio vidurį, nes pirmasis EP posėdis - liepos pradžioje.

Iš viso, pasak L. Matjošaitytės, po Savivaldybės tarybos bei EP rinkimų Seime turėtų atsirasti septyni nauji Seimo nariai.

Dvi vietos Seime atsirado po savivaldos rinkimų, kuomet VRK nusprendė panaikinti tiesioginius mero rinkimus Joniškyje ir Klaipėdos rajone laimėjusių Seimo narių liberalo Vitalijaus Gailiaus ir „valstiečio“ Broniaus Markausko įgaliojimus.

Tuo metu šią savaitę Stasys Jakeliūnas vis dėlto nusprendė priimti Šarūno Marčiulionio mandatą bei sutiko vykti dirbti į Europos Parlamentą. S. Jakeliūno vietą Lietuvos parlamente turėtų užimti šiuo metu Seimo narės Rūtos Miliūtės padėjėja dirbanti kaunietė Audronė Jankuvienė.

Taip pat, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, europarlamentaro mandatą gauna ir socialdemokratas Juozas Olekas, kurį rinkėjai į Seimą buvo išrinkę pagal Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų sąrašą. Pirmasis sąraše jį pakeisti - Bronius Bradauskas.

Kiti du Seimo nariai, gavę EP mandatą, yra konservatoriai Andrius Kubilius bei Rasa Juknevičienė. Pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatų į Seimą sąrašą, jų vietos parlamente priklausytų partijos vykdomajai sekretorei Aistei Gedvilienei ir jau parlamentarės patirties turinčiai Vilijai Aleknaitei-Abramikienei.

VRK duomenimis, į EP dirbti vyks konservatoriai Liudas Mažylis, Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas. „Valstiečiai“ Bronis Ropė bei Stasys Jakeliūnas, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Taip pat į EP vyksta ir „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijos deleguotas Valdemaras Tomaševskis, Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius bei visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys“ lyderė Aušra Maldeikienė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA