REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2023 m. Lapkričio 16 d. 15:10

Savivaldybės parama verslui atveria galimybes plėtrai ir inovacijoms

Šiauliai

Asociatyvi freepik.com nuotr.

Ugnė UrbonėŠaltinis: Etaplius.LT


283684

Šiaulių mieste žingsnis po žingsnio daugėja naujų verslo subjektų. Nors šis kelias sunkus ir dažnai pareikalauja didelių investicijų, verslo atstovai atskleidžia, kad Saulės mieste verslas gali ne tik egzistuoti, bet ir klestėti. Siekiant skatinti smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą miesto teritorijoje, Šiaulių miesto savivaldybė vykdo verslo rėmimo programą. 2023 metais finansinę paramą gavo keturiolika įmonių ar individualią veiklą vykdančių asmenų, kai kurie jų pasinaudojo net keliomis priemonėmis.

Be paramos nebūčiau įsigijusi įrangos“

Šiaulietės Linos Gasparaitienės įmonė mieste teikia sveikatinimo ir grožio paslaugas. Pirmą kartą Savivaldybės parama verslui ji pasinaudojo prieš dvejus metus. Tuomet pateikusi paraišką vyresnių nei 45 m. asmenų verslo projektų kategorijoje gavo 3000 Eur. Šie pinigai buvo panaudoti išmaniai įrangai, skirtai veido odos analizei, įsigyti.

Šiais metais verslininkė teikė dvi paraiškas paramai gauti. „Dalyvavau projektų konkurse „Parama inovatyviam verslui“ ir gavau 5000 Eur finansinę paramą, už kurią įsigijau inovatyvų masažo aparatą, pirmąjį tokį Šiauliuose. Taip pat pildžiau paraišką dėl įrangos įsigijimo dalinio kompensavimo. Šis paramos įrankis man suteikė 50 proc. įrangos įsigijimo finansavimą, konkrečiai gavau 1770 Eur sumą“, – atskleidžia įmonės „Sveikatos ir grožio namai“ įkūrėja.

L. Gasparaitienė pabrėžia, kad ši parama smulkiajam ir vidutiniam verslui yra ne tik svarbi, bet ir labai reikšminga: „Dažnai paminiu klientams ir kartu su jais pasidžiaugiu, kad galėjau įsigyti šiuos sertifikuotus įrenginius. Juk rinka perpildyta pigiais kiniškais masažo aparatais, kurie nė iš tolo neprilygsta kokybiškai masažo įrangai. Deja, bet be Šiaulių miesto savivaldybės paramos nebūčiau galėjusi įsigyti šios įrangos.“

L. Gasparaitienė. Šiaulių m. savivaldybės nuotr.

Šiaulietės valdomas verslas – vienas iš septynių, kuris šiais metais atitiko verslo projektų konkurso (viena iš Šiaulių miesto savivaldybės vykdomos verslo rėmimo programos priemonių) kriterijus. Kiti paraiškas konkursui pateikę ir rėmimą gavę verslo subjektai: Irmanto Norkaus įkurta MB „Naujoji klasika“, Raimondo Bernoto įkurta UAB „Metauras“, Ingos Daševskienės vadovaujama MB „Ingole“, Irena Grigaitienė, vykdanti individualią veiklą pagal pažymą (pristatė verslo projektą „Siuvyklėlė“), Kristina Jablonskienė, vykdanti individualią veiklą pagal pažymą (pristatė verslo projektą „Desertinės veikla“) bei Erikos Stankienės įkurta UAB „Ericha“ (pristatė verslo projektą „Inovatyvaus funkcinio maisto kūrimas“).

Parama svarbi mažoms įmonėms

Šiaulių miesto savivaldybė įgyvendina įvairias verslo rėmimo programas ir konkursus. Šių metų biudžete Miesto ekonominės plėtros programos priemonėje „Skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus“ iš viso verslams skirta 48 700 eurų. Kitoms dviems numatytoms priemonėms, tai yra Verslo subjektų mokymo ir Jaunimo verslumo skatinimo programoms, įgyvendinti skirta dar 66 700,00 Eur, o šias priemones šiuo metu vykdo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, laimėję konkursą joms įgyvendinti.

Šį rudenį Šiaulių miesto savivaldybė jau aštuntą kartą apdovanojo geriausius verslo konkurso projektus. Verslo rėmimo programų tikslas – skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo kūrimąsi, sudaryti palankias sąlygas verslo plėtrai, naujoms darbo vietoms kurti, taip pat darbuotojų profesiniam tobulėjimui bei inovatyviam verslui skatinti.

Verslininkų apdovanojimai. Šiaulių m. savivaldybės nuotr.

Anot Savivaldybės atstovų, šią paramos rėmimo programą atradę, ja pasinaudoję ir konkursus laimėję verslininkai džiaugiasi gavę finansinę paskatą, kuri tapo akstinu plėtoti verslą bei gerinti savo įmonės prekių ar paslaugų kokybę.

„Finansinė parama ypatingai svarbi labai mažoms įmonėms, kuriose dažniausiai dirba iki 3 darbuotojų. Šioms įmonėms svarbi, bet kokia finansinė parama: nuo įmonės įsteigimo, išlaidų padengimo, įmonės darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, verslumo įgūdžių ugdymo, dalyvaujant parodose, iki įrangos ir įrankių įsigijimo. Viena iš patraukliausių verslininkams finansinės paramos priemonių yra įrankių ir įrangos įsigijimo išlaidų dalinis padengimas. 2023 m. verslininkai pasinaudoję šia parama įsigijo įrangą metalo apdirbimui, autoremonto, kondicionavimo, skaitmenizavimo sprendimų kūrimui, kosmetologijos paslaugų teikimui ir kitą“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jūratė Marcišauskienė.

Kas gali gauti paramą?

Šiaulių miesto savivaldybės taryba yra patvirtinusi 9 paramos priemones, skirtas skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą. Parama teikiama šiose kategorijose:

Įmonės steigimo išlaidoms iš dalies padengti – iki 120 Eur;

Mokymosi išlaidų daliniam padengimui – iki 300 Eur;

Dalyvavimo parodoje išlaidų daliniam padengimui – iki 550 EUR;

Infrastruktūros pritaikymo neįgaliesiems išlaidų daliniam padengimui – 500 Eur.

Jaunimui nuo 18 iki 29 dalyvaujant Verslo projektų konkurse, verslo projektų konkurso nugalėtojams gali būti skiriama iki 3000 Eur paramos suma (ne daugiau kaip 50 proc. verslo projekto įgyvendinimui tinkamų išlaidų);

Vyresniems nei 45 m. asmenims dalyvaujant Verslo projektų konkurse, verslo projektų konkurso nugalėtojams gali būti skiriama iki 3000 Eur paramos suma (ne daugiau kaip 50 proc. verslo projekto įgyvendinimui tinkamų išlaidų);

SVV subjektams dalyvaujant Verslo projektų konkurse „Parama inovatyviam verslui“. Verslo projektų konkurso nugalėtojams gali būti skiriama iki 5000 Eur paramos suma (ne daugiau kaip 80 proc. verslo projekto įgyvendinimui tinkamų išlaidų);

Įrangos ir įrankių įsigijimo išlaidų daliniam padengimui – iki 2000 Eur.

Anot J. Marcišauskienės, Savivaldybės teikiama parama gali pasinaudoti verslininkai, kurie yra registruoti Šiaulių mieste bei veikia paslaugų ir gamybos srityje ne ilgiau nei 3 metus.

„Verslininkais gali būti tiek fiziniai asmenys, kurie atitinka Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo 4 straipsnyje nustatytas sąlygas ir turi teisę verstis ekonomine veikla (įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą, ir individualia veikla pagal pažymą), tiek ir juridiniai asmenys – labai mažos, mažos ar vidutinės įmonės“, – detalizuoja specialistė.

Šiaulių miesto savivaldybės teikiamą paramą verslui galima rasti svetainėje www.siauliai.lt, viršutinėje įrankių juostoje pasirinkus „Verslininkams“ – „Parama verslui“. Čia rasite ne tik paramos smukliam ir vidutiniam verslui galimybes, bet ir visas kitas priemones, skirtas verslo paramai.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA