REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 5 d. 08:23

Savivaldybės atstovas dalyvavo gyventojų pasitenkinimo kultūros paslaugomis pristatyme

Raseiniai

Etaplius.LTŠaltinis: Raseinių rajono savivaldybė


293913

2024 m. kovo 1 d. Kaune įvyko „Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis“ tyrimo pristatymas. Jame dalyvavo ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Stasaitienė. Tai reprezentatyvus Lietuvos visuomenės nuomonės tyrimas, inicijuojamas siekiant nustatyti Lietuvos gyventojų nuomonę apie kultūros produktų ir paslaugų vartojimą, jų prieinamumą ir kokybę.

Renginyje sveikinimo žodį tarė LR kultūros ministras Simonas Kairys, Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė, KOG instituto įkūrėjas ir partneris Domantas Gailius.

Lietuvos kultūros tarybos užsakymu tyrimas vykdomas jau ketvirtą kartą (nuo 2014 m.), naujausiame tyrime ypač detaliai analizuojama 10 apskričių ir 6 didžiųjų miestų kultūros vertinimo situacija. Pagal 2023 m. tyrimo duomenis, aktyviausiai į kultūrą įsitraukia – ją vartoja ir užsiima kultūros veiklomis – Kauno ir Klaipėdos miestų ir Alytaus apskrities gyventojai. Kultūros prieinamumas geriau nei vidutiniškai Lietuvoje vertinamas Vilniuje ir Kaune, kultūros kokybė – Vilniuje ir Kauno bei Alytaus apskrityse.

2023 m. tyrimas atskleidė, kad gyventojai aktyviau lankė muziejus, architektūros, vizualiųjų menų ir amatų renginius, o kultūros prieinamumu patenkinti 66 proc., kultūros kokybe – 67 proc. jos vartotojų. Dažniausiai žmonių nurodomos kliūtys įsilieti į kultūrinį gyvenimą yra laiko trūkumas, nepakankamas susidomėjimas, per didelė kaina, toliau nuo kultūros centrų gyvenantiems žmonėms – ir sunkumas nuvykti į renginius. 2023 m. tyrime užfiksuota svarbi teigiama tendencija – pastebimai sumažėjo žmonių, kaip kliūtį įsilieti į kultūrinį gyvenimą nurodžiusių susidomėjimo trūkumą, ir padaugėjo žmonių, nurodžiusių, kad nemato nė vienos kliūties įsilieti į kultūrinį gyvenimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA