REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 26 d. 12:02

Joniškio rajono savivaldybės atstovai dalyvavo švietimo forume

Joniškis

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


185857

Rugpjūčio 24 d. Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Aivaras Rudnickas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Lukšaitė Lapinskienė ir Joniškio „Aušros“ gimnazijos direktorius Vidmantas Sutnikas dalyvavo Klaipėdos universitete vykusiame Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuotame Švietimo forume, kuris buvo skirtas 2021–2022 mokslo metų aktualijoms ir perspektyvoms.

Forumo metu pranešimą skaitė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri padėkojo švietimo bendruomenei už aktyvius veiksmus siekiant suvaldyti viruso plitimą ir ragino kiekvieną švietimo bendruomenės narį imtis lyderystės ten, kur jis veikia: klasėje, mokykloje, savivaldybėje. Pranešime akcentuota būtinybė tinkamai pasirengti naujiems mokslo metams, kalbėta apie papildomas lėšas švietimui, planuojamą Tūkstantmečio mokyklų programą ir kitus švietimo aspektus.

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius pristatė 2020 m. švietimo situaciją. Viceministras atkreipė dėmesį į didėjantį ugdomų vaikų skaičių ankstyvojoje institucinėje ugdymo programoje, mažėjantį patyčių mastą ugdymo įstaigose ir kitus švietimo rodiklius. Pasirengimą naujiems mokslo metams pristatė ministerijos kancleris Julius Lukošius.

Forumo metu skirta laiko ir STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymas) ugdymo, geros savijautos, skaitmeninės transformacijos, ugdymo organizavimo, įtraukties galimybių, duomenų analizės klausimams. Taip pat forumo dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti technologinių priemonių, skaitmeninio turinio, virtualių mokymo aplinkų ekspozicijas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA