REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 22 d. 16:29

Savivaldybėje lankėsi JAV pajėgų kariai

Marijampolė

Marijampolės sav. nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


210005

Savivaldybėje lankėsi šiuo metu Lietuvoje NATO misiją vykdančio JAV pajėgų 191-ojo RSG logistikos vieneto, dislokuoto Marijampolėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione, kapitonai ir juos lydintis Lietuvos kariuomenės Vytenio bataliono vyresnysis leitenantas Lukas Uleckas.

Su svečiais susitiko savivaldybės meras Povilas Isoda. Meras Marijampolėje NATO misiją pradėjusiems atstovams trumpai pristatė Marijampolę ir pasidžiaugė, kad marijampoliečiai jau priprato, kad Marijampolėje dislokuojami NATO misijas atliekantys kariai, kurie puikiai adaptuojasi mūsų mieste, o ir gyventojai gali jaustis kur kas saugiau. Svečiams buvo parodytas filmas apie Marijampolę, kad jie galėtų pažinti miestą, kuriame atliks savo tarnybą, šiuo laikotarpiu ypatingai svarbią stiprinant taiką ir saugumą.

Susitikimo metu JAV pajėgų logistikos būrio kapitonai trumpai pristatė savo misiją ir veiklą, pasidalijo įspūdžiais, kad jiems patinka miestas ir juos maloniai priima gyventojai, su kuriais įdomu bendrauti. Kaip sakė JAV  logistikos bataliono 191 RSG būrio vadas kapitonas Luis Feliciano Martinez, kariai labai norėtų aktyviai įsilieti į Marijampolės visuomeninį bei kultūrinį gyvenimą, dalyvauti akcijose, prisidėti savo darbais, susitikti su bendruomene.

Meras P. Isoda patikino, kad kariuomenės ir visuomenės ryšiai Marijampolėje tikrai yra puikūs, nes Savivaldybės administracija, įstaigos  bendradarbiauja su  Marijampolėje esančiu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionu, todėl ir NATO misiją vykdančio būrio kariams, kurių profesionali tarnyba ne vieną mėnesį truks  mūsų mieste, tikrai bus sudarytos galimybės susitikti su moksleiviais, dalyvauti rengiamose akcijose bei įvairiuose kultūriniuose renginiuose.

Kovo 29 d. minėsim jau 18 metų sukaktį, kai Lietuva kartu su Bulgarija, Estija, Latvija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija įstojo į NATO, taip užtikrindama dalyvavimą kolektyvinėje regiono gynyboje bei didesnį šalies saugumą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA