REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugsėjo 7 d. 11:16

Savivaldos ir verslo popietėje Sendvario seniūnijoje – gausus būrys dalyvių

Klaipėda

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


51444

Rugsėjo 5 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės, VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai bei apie 30 Sendvario seniūnijos verslininkų bei norinčių pradėti verslą susitiko „Savivaldos ir verslo popietėje“.

Susitikimo pradžioje susirinkusiuosius pasveikino bei verslo situaciją Klaipėdos rajone pristatė meras Vaclovas Dačkauskas. Po to pranešimą „Su „Versli Lietuva“ verslui lengviau, greičiau ir paprasčiau“ pristatė VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė Jolanta Miloš. Susitikime taip pat dalyvavo bei verslininkams prisistatė VšĮ „Versli Lietuva“ Klaipėdos regiono koordinatorė Indrė Kazlauskienė.

Popietės metu daug susidomėjimo sulaukė Slengių daugiafunkcio centro statyba. Keletas verslininkų iškart pareiškė norą statyti mokyklas, darželius Slengiuose, domėjosi Savivaldybės galimybėmis prie to prisidėti. Meras verslo atstovus pakvietė dalyvauti Savivaldybės skelbiamuose konkursuose, kuriuose projektai įgyvendinami viešos ir privačios partnerystės būdu. Tuomet Savivaldybės sklype verslas turėtų pastatyti reikalingą pastatą, investuoti lėšas, o Savivaldybė įsipareigotų mokėti nuomos mokestį, užmokestį darbuotojams, skirtų lėšų ryšio ir kitoms paslaugoms. Taip pat meras teigė, kad lėšų statyboms tikimasi gauti ir iš kitų šaltinių: artimiausiu metu planuojama vykti į Švietimo ir mokslo ministeriją, kurioje bus prašoma VIP lėšų Slengių daugiafunkcio centro statybai. Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pristatė ir kitą bendradarbiavimo modelį, pateikdamas pavyzdį, kai Savivaldybė nuomojasi pastatą darželiui Ginduliuose iš privačių asmenų. Savivaldybės meras taip pat verslininkams priminė, kad Savivaldybė ieško sklypo Slengių daugiafunkcio centro statybai ir artimiausiu metu Taryba bei Savivaldybės administracijos specialistai turėtų patikslinti reikalavimus sklypui, iš naujo apskaičiuoti, kokio dydžio pastato reikės, nes sparčiausiai augančioje kaimiškoje seniūnijoje Klaipėdos rajone auga ir vaikų skaičius, todėl skaičiavimus, atliktus prieš porą metų, reikia tikslinti.

Verslininkai domėjosi ir Savivaldybės teikiamomis lengvatomis. Meras patikino, kad naujas darbo vietas kuriančioms įmonėms Savivaldybė teiks lengvatas nekilnojamojo turto, žemės mokesčiams. Rajone daug darbingų asmenų, todėl čia reikalingos investicijos, naujos įmonės, kuriose darbą rastų rajono gyventojai.

Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius ragino verslininkus išnaudoti tai, kad šioje seniūnijoje trūksta ne tik ugdymo, bet ir kultūros, sporto patalpų. Nors šią problemą spręs Slengių daugiafunkcio centro statyba, tačiau ir verslas gali parodyti iniciatyvą, statyti pastatus, įrengti patalpas, kurias Savivaldybė, pavyzdžiui, galėtų nuomoti.

Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius kreipėsi į verslininkus su pasiūlymu steigti privačius nedidelius iki penkiolikos vietų darželius. Savivaldybė vaikų ugdymą privačiuose darželiuose tėvams iš dalies kompensuoja, o ir higienos reikalavimai nedideliam darželiui – įveikiami. Taip būtų galima daugiau ikimokyklinio amžiaus vaikų suteikti galimybę ugdytis šalia namų.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas ne tik plačiau pristatė verslo situaciją rajone, bet ir pakvietė verslininkus į tradicinį Savivaldos ir verslo forumą, kuris šiemet vyks lapkričio 6 dieną. Forumo moderatorius – Andrius Tapinas. Tikslesnė informacija, pranešėjai bus paskelbti artimiausiu metu.

Taip pat nuo rugsėjo vidurio planuojama organizuoti verslo idėjų konkursą kartu su VšĮ „Versli Lietuva“. Laimėtojai gautų ne tik finansinę paramą, bet ir VšĮ „Versli Lietuva“ mokymus, reikalingus verslo idėjai įgyvendinti.

Į susitikimą susirinkę verslininkai, kuriuos atvykti ragino ne tik Savivaldybės administracijos specialistai, bet ir Sendvario seniūnė, stengėsi kuo daugiau sužinoti, domėjosi Savivaldybės veikla, akcentavo ne problemas, o ieškojo verslo galimybių. Po konstruktyvaus susitikimo verslininkai neformaliai bendravo su Savivaldybės atstovais, kitais verslininkais, keitėsi kontaktais.

Savivaldos ir verslo popietėje Sendvario seniūnijoje dalyvavo: meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, jo pavaduotoja Ligita Liutikienė, Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius, Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Palaimienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė, skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė. Dalyvavo apie 30 verslo atstovų, tarp kurių – tiek verslą vystantys, tiek norintys jį pradėti asmenys.REDAKCIJA REKOMENDUOJA