REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2022 m. Balandžio 28 d. 18:07

Savaitgalį startuoja pirmą sykį Lietuvoje rengiamas Europos kerlingo čempionatas

Kaunas

Unsplash.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


214627

Jau šį šeštadienį, balandžio 30 dieną, Kauno ledo rūmuose prasidės Europos kerlingo (akmenslydžio) čempionato C diviziono turnyras. Aštuonios moterų ir devynios vyrų komandos beveik varžysis ne tik dėl apdovanojimų, bet ir kelialapių į B divizioną.

Lietuvoje Europos čempionato kovos vyks pirmą sykį. Turnyre išvysime Lietuvos vyrų kerlingo rinktinę, kuri praėjusiais metais neišsaugojo vietos B divizione. Tuo tarpu moterų turnyre lietuvių nebus, nes mūsiškės varžosi aukštesniame divizione, rašoma pranešime spaudai.

„Tokio masto europinis renginys Lietuvoje bus organizuojamas pirmą kartą. Kadangi mūsų vyrų komanda praėjusiais metais iškrito iš B diviziono, tai dabar turime puikią progą ištaisyti buvusias spragas ir sugrįžti į aukštesnį divizioną. Be to, šis čempionatas yra puiki galimybė Lietuvos žmonėms gyvai susipažinti su šia sporto šaka. Daug kas yra girdėjęs apie kerlingą, bet nedaug kas yra su juo susidūręs iš arti“, – sakė Lietuvos kerlingo asociacijos generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas.

Kai Lietuvos kerlingo asociacija gavo teisę renti Europos čempionato C diviziono kovas, buvo planuota, jog turnyras vyks Vilniuje.

„Kadangi Kauno ledo rūmai jau atidaryti, turime puikią galimybę išnaudoti puikią infrastruktūrą. Tai turėtų būti populiarus miesto objektas, todėl tai puiki vieta pristatyti tokio masto renginį. Visada malonu žaisti naujoje arenoje“, – teigė V. Zalieckas.

Lietuvos akmenslydininkai, atidarius Kauno ledo rūmus, iškart gavo galimybes juose treniruotis. Tai labai didelė paspirtis lietuviams, įprastai treniruotis vykusiems į Rygą (Latvija). Visgi Europos čempionate prie ledo teks taikytis ir mūsiškiams.

„Ant tokio lygio ledo, kuris yra paruoštas Europos čempionatui, Lietuvoje dar niekam nėra tekę žaisti. Ledą ruošia pasaulinio lygio ledo paruošėjų komanda. Tai bus visus aukščiausio lygio reikalavimus atitinkantis renginys“, – sakė LKF generalinis sekretorius.

Lietuvos rinktinei atstovaus Konstantinas Rykovas (kapitonas), Paulius Rymeikis (vice-kapitonas), Mindaugas Balvočius, Donatas Kiudys bei Vytis Kulakauskas. Europos čempionate visos devynios vyrų komandos varžysis vienoje grupėje.

Turnyrą mūsiškiai pradės šeštadienį 17 val. akistata su Airija. Gegužės 1 dieną lietuviai žais su Andora ir Ukraina, gegužės 2 dieną – su Kroatija ir Portugalija, gegužės 3 dieną – su Rumunija bei Bulgarija, gegužės 4 dieną – su Lichtenšteinu.

Į pusfinalį, kuris vyks gegužės 5 dieną, pateks keturios stipriausios komandos. Tą pačią dieną paaiškės ir turnyro nugalėtojai. Abi finalo dalyvės iškovos kelialapius į aukštesnį B divizioną.

„Sunku vertinti konkurentų pajėgumą, nes mūsų rinktinė jau senokai nežaidė C divizione. Paprastai šioje grupėje komandų lygis yra daugmaž vienodas. Gali „iššauti“ bet kuri komanda. Dideles pastangas įdėjome, kad suburtume stipriausią rinktinę. Suradome žaidėjus, kurie ruošėsi šioms pirmenybėms. Pasamdėme trenerį iš Latvijos, todėl tikimės, kad pavyks patekti į finalą bei sugrįžti į aukštesnį divizioną“, – kalbėjo V. Zalieckas.

Europos moterų kerlingo čempionato C divizione Kaune varžysis Belgija, Suomija, Airija, Ukraina, Prancūzija, Velsas, Kroatija ir Ispanija.

Europos čempionato kovos bus transliuojamos internetu. Įėjimas į visas rungtynes – nemokamas. Organizatoriai kviečia visus sporto mylėtojus atvykti ir pasimėgauti gero lygio renginiu.

Šis Europos čempionatas bus tik dalis šeštadienį prasidėsiančio savotiško kerlingo sporto festivalio. Iškart po šių pirmenybių, gegužės 6-9 dienos tuose pačiuose Kauno ledo rūmuose vyks Lietuvos vyrų ir moterų akmenslydžio čempionatai. Taip pat numatoma daug socialinės veiklos, kurių metų miesto gyventojai, vaikai galės išbandyti kerlingą ir susipažinti su šio sporto ypatybėmis.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA