REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2021 m. Sausio 13 d. 15:00

Sausio 13-osios rytą Joniškio krašto moksleiviams vyko pilietiškumo pamoka

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


161589

Minint sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius pakvietė Joniškio krašto jaunuolius į pilietiškumo pamoką. Nuotolinėje pamokoje dalyvavo beveik 400 vyresnių klasių mokinių ir jaunuolių. Savo prisiminimais, nuotraukomis pilietiškumo pamokos metu dalijosi Antanas Kliunka, politinis ir visuomenės veikėjas, apdovanotas Sausio 13-osios atminimo, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių  medaliais.

Svečias prisiminė, kad Parlamentą gynė visi – jaunuoliai, kurie susikibę už rankų nepabūgo stovėti prieš tankus, močiutės, kurios klūpojo ir meldėsi, ir vaikai, kurie degė žvakutes ir istorinius įvykius tiesiog piešė. Atokvėpio minutėmis už laisvę kovojančius žmones palaikė šviesios atminties maestro Vytauto Kernagio dainos, įkvėpė kunigo Roberto Grigo malda.

Meras, kuris pats taip pat dalyvavo 1991 metų sausio 13-osios įvykiuose, kvietė prisiminti skaudžią mūsų šalies istoriją  ir švęsti laisvę: „Kuriant valstybę, nueitas ilgas ir nelengvas kelias. Iškovotos laisvės dėka, šiandien turime galimybę siekti savo tikslų, tobulėti, savo idėjas ir sumanymus skleisti visame pasaulyje.

Už tai esame dėkingi žuvusiems už Lietuvos laisvę, visiems, kas sausio 13-osios naktį ir vėliau apgynė mūsų tautos nepriklausomybę. Net neabejoju šiandienos jaunimu ir tikiu, kad jeigu tik reikėtų, būtume tokie pat vieningi. Laisvė nėra duotybė – už ją reikia kovoti, ją reikia branginti, ja turime kasdien džiaugtis“, – sveikindamas su prieš trisdešimt metų iškovota šalies pergale kalbėjo meras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA