REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2022 m. Kovo 1 d. 18:20

„Saulės radijas“ nebegros SEL kūrinių

Šiauliai

BNS fotobanko nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


206791

Sekmadienio vakarą Egidijui Dragūnui – SEL pasisakius apie karą Ukrainoje kilo nemenka audra. Atlikėjo vaizdo įrašas įsiutino visuomenę, grupės lyderį paliko jo muzikinė komanda. Nebegroti SEL kūrinių nusprendė ir „Saulės radijas“.

SEL pakeis patriotinės dainos

Egidijus Jankauskas, „Saulės radijo“ programų redaktorius, sako, kad tokį sprendimą priėmė dėl E. Dragūno pasisakymo apie Ukrainoje vykstantį karą.

„Dėl jo pasakymo, kad karas Ukrainoje – planetos apsivalymas. Mes apsivalėm savo grojaraštį nuo jo dainų ir jas pakeitė patriotinės Lietuvos dainos arba eurovizinė Jamalos daina „1944“. Tai išgirdus tokią dainą galima suprasti, kad čia turėjo groti SEL kūrinys, – sako E. Jankauskas ir priduria: – Jei apie tai kalbama kaip apie „apsivalymą“, tai nuo tokių muzikantų apsivalome ir mes.“

„Tegul šaudosi“

Visuomenę papiktino E. Dragūno pasisakymas apie natūralų planetos išvalymą.

„Daugelis manęs klausia mano nuomonės, ką aš manau apie viską ir kodėl tyliu, kodėl nieko nepasakau. Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės, kurie sukuria ginklą, yra žmonės, kurie paliečia ginklą, yra žmonės, kurie gali šaut į žvėrį, ir yra tie, kurie gali šaut į žmogų. Tai va tie, kurie sėdi ir šaudosi, vyksta natūralus planetos išvalymas. Tegu jie ten b... šaudosi, aš už taiką. Aš už taiką ir geriu alų“, – vaizdo įraše kalbėjo E. Dragūnas.

Tiesa, vėliau šis įrašas buvo ištrintas.

Komanda paliko SEL

SEL muzikantų komanda bendru sutarimu nusprendė palikti grupę ir ragino kolegas muzikantus su juo nekoncertuoti.

„Po vakarykščių vadovo pasisakymų ir filmuotų video, mes muzikantai: Kasparas Meginis, Julius Valancauskas, Jonas Butvydas, Viktoras Woop, Mindaugas Balčiūnas, Romas Rainys, Silvija Pankūnaitė-Micutė oficialiai pareiškiam, jog daugiau nebūsime grupės SEL dalimi. Pabrėžiame, kad visi iki vieno stipriai nepritariame Egidijaus komentarams (bei visiškai esam prieš kolegų atlikėjų žeminimą). Tiek būtų šiuo klausimu“, – pranešė muzikantas K. Meginis, grupėje grojantis nuo  2015 m.

E. Dragūnas pakeitė nuomonę

Pasigirdus skandalui, E. Dragūnas kreipėsi į visuomenę.

„Mieli, tikri žmonės! Aš šoke nuo to, kas vyksta jau eilę dienų! Aš myliu Ukrainą, mano daug draugų šią minutę ten. Aš toks pats kaip ir jūs. Dievas mato, kaip aš išgyvenu. Aš pergyvenu už mus visus. Aš pergyvenu už Lietuvą kaip ir jūs visi. Tai kas vyksta yra tragedija“, – rašė E. Dragūnas.

274966473-2182598328583139-4513874905439291166-n.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA