REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2022 m. Lapkričio 20 d. 19:32

„Salvia“ gyvenimą švenčia jau 25-erius metus

Šiauliai

Audronio Rutkausko nuotr.

EtapliusŠaltinis: Savaitraštis „Etaplius“


251557

„Džiaugiamės, kad gavome antrą dovaną – gyvenimą. Mylėkime gyvenimą, džiaukimės kiekviena diena ir švęskime gyvenimą visi kartu“, – tokiais žodžiais į būrį moterų ir kelis vyrus viešbučio „Šiauliai“ konferencijų salėje kreipėsi Nijolė Pročkienė, asociacijos „Salvia“ pirmininkė. Čia vyko renginys, skirtas paminėti Šiaulių moterų krūties patologijos asociacijos 25-metį.

„Viešpatie, laikas toks brangus, kai sveikstu ir noriu būti pagydytas. Kai atrandu save iš naujo ir suvokiu: tik Tavo rankose esu saugus“, – tokiais žodžiais pasveikinti asociacijos narių ir juos palaiminti buvo pakviestas Šiaulių vyskupijos kancleris, kunigas Rimantas Žaromskis.

Atnešęs didžiulį krepšį saldumynų, R. Žaromskis pasidžiaugė jau trečią kartą dalyvaujantis asociacijos renginiuose, kurie yra labai šviesūs, džiaugsmingi ir labai viltingi. Padėkojęs „Salvios“ nariams už vilties, gyvenimo džiaugsmo liudijimą, linkėjo, kad Dievas pripildytų jų gyvenimo dienas tų malonių, kurių labiausiai reikia, suteikia širdžiai ramybės. „Dievo palaimos ir Jo malonių apstybės jūsų gyvenimo dienoms“, – linkėjo kunigas, pakvietė visus bendrai maldai už per metus „išskridusius“ ir palaimino visus šventės dalyvius.

Šventės dalyvius pasitiko ne tik vaišės, bet ir paroda apie „Salvios“ veiklą per 25-erius metus. (Audronio Rutkausko nuotr.)

Asociacijos narius pasveikino Šiaulių vicemeras Egidijus Elijošius, kuris įteikė moterims – Nijolei Janinai Pročkienei, Laimai Budraitienei, Irmai Katilienei, Bronei Džiugelienei, Dianai Paulauskas, Irenai Radavičienei, Stanislavai Kačerauskienei, Kristinai Tamošaitienei, Irmai Zuozienei, Onutei Visminienei – Šiaulių mero padėkas.

Apdovanojus aktyviausias asociacijos nares, padėkų aktyvioms „Salvios“ narėms įteikta ir daugiau. Taip pat šventės dalyviai iš Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) gavo dovanų ženkliuką – violetinį kaspiną – bei gerų pasakų knygelę, parašytą pačių „Salvios“ asociacijos narių ir iliustruotą mandalomis.

Asociacija „Salvia“ įkurta 1997 m. vasario 4 d. Tai padarė moterys, sergančios krūties vėžiu, paragintos Švedijos moterų, sergančių onkologinėmis ligomis, draugijos narės Marianne Levihn.

Asociacijos moterys dėkingos tuometės Onkologijos ligoninės gydytojai Eugenijai Žlabienei, daug prisidėjusiai prie asociacijos kūrimo, taip ir to meto Savivaldybės Sveikatos reikalų komiteto pirmininkei Birutei Paplauskienei.

Asociacija „Salvia“ įkurta 1997 m. vasario 4 d. Tai padarė moterys, sergančios krūties vėžiu, paragintos Švedijos moterų, sergančių onkologinėmis ligomis. (Audronio Rutkausko nuotr.)

Asociacijai ilgus metus vadovavo pirmoji jos pirmininkė Darija Stakvilevičienė. Taryba daug dirbo, tad jau pirmaisiais metais tapo žinomos ne tik Šiaulių mieste, Lietuvoje, bet ir Europoje – buvo priimtos į Šiaurės šalių neįgaliųjų organizaciją. Veiklą, vadovaujamą pirmininkės N. Pročkienės, „Salvia“ tęsia ir dabar.

„Salvios“ 25-mečio proga pasveikinti atvyko gausus būrys likimo sesių iš įvairiausių Lietuvos kampelių: Biržų, Elektrėnų, Jonavos, Kauno, Šilutės, Utenos, Nacionalinės krūties ligų asociacijos, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA).

Šventinį koncertą dovanojo Aurelija Čižauskaitė-Butkaliuk ir Arijus Ivaškevičius, dainininkė iš Baltarusijos Jekaterina, šventę papuošė asociacijos „Salvia“ merginų grupė, vadovaujama šokių mokytojos Irmos. Taip pat Nacionalinė krūties ligų asociacija dovanojo moterims biomedicinos mokslų daktarės Neringos Dobrovolskienės paskaitą „Ką reikia žinoti apie imunitetą, sergant onkologine liga?“

„Etaplius“ informacija


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA