REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2024 m. Vasario 28 d. 21:42

Salsa J. Jurkutei visuomet siesis su meile: šokis suvaidino ypatingą vaidmenį jos ir vyro Ryčio pažinties istorijoje

Lietuva

@TV3

Justė RazbadauskytėŠaltinis: Pranešimas žiniasklaidai


293259

Kai prieš daugelį metų su savo vyru Ryčiu susipažino salsos klube, Jurgita Jurkutė tikrai nežinojo, jog šis šokis svarbų vaidmenį jos gyvenime suvaidins ir vėliau. O ypač – kad salsa nukels ją į tolimąją Kubą, kurioje ji turės progą lavinti ne tik savo šokio judesius, bet ir ispanų kalbos žinias. Žinoma moteris tikrai nežinojo ir to, kaip stipriai Kuboje bus vertinamas jos anksčiau pelnytas „Mis Lietuva“ titulas… Tačiau gyvenimas neretai maloniai nustebina, o unikalus TV3 šokių ir pažinimo projektas „Salsamanai“ – geriausias to įrodymas.

J. Jurkutę neabejotinai būtų galima pavadinti viena mylimiausių visų laikų televizijos laidų vedėjų. Vis dėlto jau kurį laiką žinoma moteris ekranuose buvo matoma mažiau – vietoje to, ji ėmė puoselėti kitas savo veiklas, o prie daugybės kasdienių užsiėmimų, pridėjo ir dar vieną. Šiandien ji jau pristatoma ir kaip neuroedukatorė, nuolat savo žiniomis besidalinanti ir su kitais.

Vis dėlto netikėtas pasiūlymas išvykti į Kubą, grąžino Jurgitą ten, nuo ko viskas ir prasidėjo – į televiziją. „Buvau nuo jos padariusi pertraukėlę, o dabar grįžau su trenksmu, salsos ritmu“, – juokiasi ji.

Lemtinga pažintis salsos klube

Kaip pasakoja Jurgita, šokis ją domino visuomet. Tačiau ne visi žino, kokį ypatingą vaidmenį jos gyvenime jau anksčiau spėjo suvaidinti salsa…

Turbūt žiūrovas ne kartą išgirs, kad mes su vyru Ryčiu susipažinome būtent salsos klube. Todėl salsa man visada yra apie meilę, du žmones ir jų jausmą“, – atvirauja ji.

Tiesa, vėliau buitis, gimusi dukrelė ir kiti įvykiai gyvenime porą nuo salsos atitolino – šokis liko tik maloniuose prisiminimuose. Būtent todėl mintis apie galimybę išvykti į Kubą patirti to, ko dar niekuomet gyvenime nėra patyrusi, ir atnaujinti savo salsos žinias, Jurgitą sužavėjo kone iškart.

Šis projektas man buvo visai nauja patirtis, o tai visuomet praplečia požiūrį, mąstymą ir yra tarsi geras vitaminas. Vykau su smalsumu ir noru patyrinėti, išmokti, atrasti“, – sako ji.

Šokių projektai J. Jurkutei nesvetimi – anksčiau ji yra buvusi ne vieno iš jų vedėja. Tiesa, būti kitoje barikadų pusėje, anot jos, yra visai kitokia patirtis. „Tas mano vaikiškas smalsumas momentais davė labai daug gerų emocijų – džiaugsmo, malonumo, laisvės, judesio. Buvo tikrai labai gera“, – neslepia ji.

Kuboje mėgavosi ne tik salsa, bet ir atgimusiomis ispanų kalbos žiniomis

Daugybę ryškiausių emocijų kiekvienam dalyviui padovanojo ne tik salsa, bet ir kontrastingoji Kuba. Kad visi šioje šalyje patirti išgyvenimai buvo itin stiprūs ir sukėlė daugybę skirtingų emocijų, pripažįsta ir Jurgita.

Manau, kad nė vienas žiūrovas, pažiūrėjęs tik vieną projekto pristatymo anonsą ar paskaitęs vieną straipsnį, nepatirs tiek, kiek pažiūrėjęs visas 10 laidų. Emocija iš šios kelionės – labai teigiama, nepaisant to, kad tiek fizinis, tiek emocinis krūvis buvo labai didelis“, – atvirauja ji.

Anot Jurgitos, stebėti projektą turėtų būti įdomu ir šokėjams profesionalams. Kas daugiau jei ne jie geriausiai supras, koks iššūkis atiteko kiekvienam unikalaus projekto dalyviui?

Žiūrėdami projektą, profesionalūs šokėjai tikrai supras, ką reiškia per vieną dieną būnant neprofesionalu paruošti numerį su profesionaliu šokėju. Negalėčiau pasakyti, kad buvo įtampa, bet buvo labai didelė mobilizacija. Įtampos nejaučiau, nes šokti man buvo labai malonu. Salsoje aš buvau savamokslė, todėl mokytis man buvo labai smagu ir net sveika“, – šypsosi Jurgita.

Sakoma, kad salsą geriausiai pavyksta šokti tuomet, kai tarp partnerių jaučiamas visapusiškas pasitikėjimas. Ar Jurgitai pavyko pajausti jį su savo partneriu? „Manau, kad bet kokie poriniai šokiai yra labai intymus dalykas. O mums su partneriu sukurti ryšį sekėsi tikrai neblogai – rezultatas buvo malonus abiem“, – šypsosi J. Jurkutė.

Tačiau svarbiausia, kad Jurgita tiek save, tiek ir kitus dalyvius nustebino ne tik šokių aikštelėje. Laikas, praleistas Kuboje, moteriai priminė ir apie kitus, kiek primirštus įgūdžius…

Kai buvau jaunas modelis, kelis mėnesius praleidau Barselonoje. Man taip patiko ispanų kalba, kad net buvau ją kiek pramokusi. Grįžusi į Lietuvą, ispanų kalbos mokiausi ir universitete. Tačiau, kadangi vėliau jos nenaudojau, po kiek laiko viskas pasimiršo. Kai iš pradžių nuvažiavau į Kubą, kalbėti ispaniškai labai varžiausi. Bet vėliau prasilaužiau ir net šokio metu interviu galėdavau duoti ispaniškai! Aišku, nekalbu puikiai, bet džiaugiuosi, kad turėjau galimybę mokytis ne tik judesio, bet ir plėtoti savo kalbos sugebėjimus“, – šypsosi J. Jurkutė.

Salsamanai“ – nuo kovo 3 d., sekmadieniais, 19.30 val. per TV3!REDAKCIJA REKOMENDUOJA