REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Lapkričio 12 d. 11:44

Šalčininkai šventė Lenkijos šimtmetį

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


59940

Papuošti dviejų valstybių spalvomis – Lietuvos ir Lenkijos, iškilmingu vėliavų pakėlimu Savivaldybės aikštėje, 1918 metrų bėgimu ir proginiu koncertu š. m. lapkričio 11 dieną Šalčininkai šventė Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100 – ąsias metines.


Foto galerija:

np25-59517.jpg
np20-59512.jpg
np16-59508.jpg
np4-559496.jpg
np13-59505.jpg
np10-59502.jpg
np9-59501.jpg
np7-59499.jpg
np4-59496.jpg

Renginys prasidėjo iškilmingu Lietuvos ir Lenkijos vėliavų pakėlimu Savivaldybės aikštėje ir abiejų šalių himnų giedojimu.

- Šiandien esame istorinių įvykių liudininkais, gyvename tokiu laiku, kai Lietuva ir Lenkija švenčia nepriklausomybės atkūrimo 100 – metį. Šiandien sveikiname Lenkiją ir lenkų tautą su gimtadieniu. Lenkijos laisvės atkūrimo diena – tai šalies ir lenkų tautos šventė, taip pat ir mūsų - lenkų, gyvenančių Šalčininkų rajone. Nepriklausomybė – tai dovana, bet kartu ir užduotis. Užduotis mums, kad šiais laikais puoselėtumėme tai, ką mums perdavė protėviai – laisvę, kalbą, kultūrą, tradicijas. Kartu būdami Lietuvos piliečiais turime stengtis, kad tautiškumo jausmas ir tradicijos ne skirtų, o vienytų, kad šalys, kurių piliečiais esame ir kurių tautinėms kultūroms priklausome, būtų geriausios Europoje, - lietuviškai ir lenkiškai kreipėsi į susirikusius aikštėje Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.

Aktyvų gyvenimo būdą skatinantis Nepriklausomybės bėgimas Šalčininkų gatvėmis tapo ir šventės akcentu. Patriotiniame bėgime dalyvavo daugiau negu šimtas įvairaus amžiaus bėgikų. Visų pirma, buvo svarbu pagerbti Lenkijos nepriklausomybę, sveikata ir gera savijauta, o greičiausieji buvo apdovanoti atminimo taurėmis.


Renginį tęsė Šv. Mišios Šalčininkų bažnyčioje, kurias aukojo kunigai Vaclav Volodkovič, Juzef Aškelovič, Daniel Narkun ir Renald Kučko. Mišių homilijoje kun. Juzef Aškelovič akcentavo tikėjimo ir dvasinių vertybių svarbą nepriklausomybės atgavimo procese, kalbėjo apie šūkį „Dievas. Garbė. Tėvynė“, už kurį tais laikais teko mirti, o dabar tereikia gyventi ir puoselėti. Puošnumo pamaldoms suteikė kamerinis choras „Akoliada“ iš Bydgoščiaus, vadovė Renata Šerafin – Voitovič (Renaty Szerafin-Wojtowicz).

Lenkijos nepriklausomybės dienos minėjimo Šalčininkuose kulminaciniu akcentu tapo koncertas Kultūros centre, kurį surengė lenkų kolektyvas „Piramida“ ir vietos muzikos grupė „Art of Music“. Dviejų kolektyvų pasirodymas kartu su ansamblių „Solčane“ ir „Solčanka“ nariais po vienu pavadinimu „Kelias į laisvę“ pabrėžė patriotinį koncerto charakterį. Interaktyvi prezentacija su kovų dėl laisvės Lenkijoje ir Europoje epizodais, stiprūs dainų tekstai, aranžuotė ir atlikimas panardino klausytojus į susimąstymo, refleksijų ir susižavėjimo nuotaiką. Pagarbos žodžiai už nepriekaištingą programą skiriami vadovams – Barbarai Suckel ir Piotrui Kajetanui Matčukui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA