REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Vasario 3 d. 12:04

S. Skvernelis kaltina „valstiečius“ išdavyste: tai amoralu

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


258261

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis kaltina Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) „visuomenės ir tiesos paieškų“ išdavyste. Taip politikas sureagavo į „valstiečių“ frakcijos Seime argumentus, kodėl šie nepalaiko kitų parlamento mažumos atstovų planų sušaukti neeilinę Seimo sesiją, kurioje būtų aiškinamasi, ar buvusiam konservatorių bendražygiui Kristijonui Bartoševičiui buvo nutekinta informacija apie teisėsaugos tyrimą jo atžvilgiu.

Savo „Facebook“ paskyroje jis pavadino LVŽS frakciją „supuvusiais vertybininkais“ ir tikino, kad „vertybių gynėjai nusimetė kaukes“.


„Kai valstybę krečia vienas šlykščiausių skandalų, atrodytų, visi turėtų susivienyti ir rasti atsakymus į esminius klausimus. Kad valdantieji bando dangstytis, veidmainiauti ir ginti savus bet kokiomis priemonėmis – kaip ir įprasta. Kad jiems nėra jokių moralės ribų, kaip ir visuotinai aišku“, – socialiniuose tinkluose rašė ekspremjeras.


„Deja, šiandien jiems į pagalbą atskubėjo didieji „tradicinių vertybių“ gynėjai valstiečiai, vairuojami iš Seimo pasitraukusio Ramūno Karbauskio. Nenoras išsiaiškinti ikiteisminio tyrimo nutekinimą įtariamajam ar jo aplinkai, bei suteikimas galimybę bei laiką panaikinti visus pėdsakus yra elementariai amoralu. Negana to, blokuojami įstatymų pakeitimai, reikalingi stiprinant kompleksinę pagalbą nukentėjusiems asmenims ir jų šeimos nariams“, – rašė S. Skvernelis.


Politikui kilo įtarimai, ar tarp LVŽS ir partijos lyderio Ramūno Karbauskio bei konservatorių negali būti kokių nors slaptų susitarimų. Pasak S. Skvernelio, 2010 m. R. Karbauskis „išgelbėjo Kubiliaus vyriausybę už milijonus tiesioginių išmokų žemės ūkio verslams“.


„Natūraliai kyla klausimas – kokius slaptus susitarimus šįkart pasirašė Karbauskis? Ar pamatysime vieno Akoncerno vėjo jėgainių parkams išduodamus leidimus pagreitinta Kreivio tvarka? O gal Vyriausybė ras naujų mechanizmų paremti ramūniškąją žaliąją revoliuciją jo versluose?“, – kėlė klausimus politikas.


„Žinau viena – toks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų naktinis persigalvojimas eiti koja kojon su konservatoriais ir Seimo pirmininkės nutylėjimų dangstymu, galėjo įvykti tik vieno žmogaus galvoje – tas žmogus yra Ramūnas Karbauskis. Tai nėra opozicijos išdavystė, tai – visuomenės ir tiesos paieškų išdavystė“, – situaciją apibendrino S. Skvernelis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA