REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 23 d. 11:54

Rusija išsiunčia Estijos ambasadorių ir pareiškė griežtą prostestą

Pasaulis

Flickr.com nuotr.

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: BNS


257190

Rusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį paskelbė, kad iš šalies išsiunčiamas Estijos ambasadorius.

„Rusijos pusė nusprendė sumažinti diplomatinio atstovavimo abiejose šalyse statusą iki laikinųjų reikalų patikėtinių“, – nurodė ministerija, šį žingsnį aiškindama Talino nurodymu Rusijai sumažinti darbuotojų skaičių savo ambasadoje Estijos sostinėje.

Maskva taip pat apkaltino Estiją „pastaraisiais metais sąmoningai griaunant visą santykių su Rusija kompleksą“ ir „visišką rusofobiją ir priešiškumo mūsų šaliai ugdymą iškėlus į valstybinės politikos lygmenį“.

Kaip nurodoma rusų URM pranešime, pirmadienį Estijos ambasadorius Margusas Laidre (Margusas Laidrė) buvo iškviestas į ministeriją. Jam išreikštas griežtas protestas ir nurodyta iki vasario 7-osios palikti Rusiją.

Anksčiau šį mėnesį Estija pranešė apie sprendimą, pagal kurį Rusija iki vasario 1 dienos turi sumažinti darbuotojų skaičių savo ambasadoje Taline iki aštuonių diplomatų ir 15 deleguotų administracijos, techninio ir aptarnaujančio personalo darbuotojų.

Estija pranešė, kad išsiunčia 21 Rusijos diplomatą ir ambasados darbuotoją. Užsienio reikalų ministerijos atstovai tada teigė, kad šio sprendimo tikslas – pasiekti ambasadų darbuotojų skaičiaus paritetą.

Įtampa tarp Rusijos ir jos Europos kaimynių padidėjo po to, kai Maskva pernai įsiveržė į Ukrainą.

Praėjusį balandį Rusija įsakė uždaryti Estijos konsulatus Sankt Peterburge ir Pskove, o jų darbuotojus paskelbė „personae non gratae“.

Tokį sprendimą Maskva priėmė po to, kai Estija, Latvija ir Lietuva dėl Maskvos invazijos į Ukrainą išsiuntė Rusijos diplomatų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA