REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2021 m. Vasario 6 d. 21:40

Rusija išdavė Ispanijai nužudymu įtariamą Lietuvos pilietį

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


164312

Rusija išdavė Ispanijai vieną Lietuvos pilietį, ieškomą dėl nužudymo, šeštadienį pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovė Irina Volk.

„Šiandien, lydint Interpolo biuro Rusijoje ir Rusijos FSIN (Federalinės bausmių vykdymo tarnybos) darbuotojams, [Maskvos] tarptautiniame Šeremetjevo Puškino oro uoste įvyko ieškomo Lietuvos piliečio Deno Vaitkevičiaus ekstradicija“, – žurnalistams sakė I. Volk.

Pasak jos, vyras buvo sulaikytas pernai kovą Maskvos Vnukovo oro uoste, kai jis mėgino atvykti į Rusiją naudodamasis kito asmens rusišku pasu. Kitų asmens dokumentų vyras neturėjo.

Rusijos tarnybos gavo informacijos, kad šis asmuo yra Lietuvos pilietis ir kad Lietuvos bei Ispanijos teisėsauga jo ieško dėl neteisėto laisvės atėmimo ir nužudymo, sakė VRM atstovė.

Rusijos generalinė prokuratūra leido ieškomąjį išduoti Ispanijai.

Prokuratūros pranešime sakoma, kad D. Vaitkevičius buvo ieškomas Ispanijos dėl nužudymo ir mėginimo neteisėtai prekiauti narkotikais.

Kaip rodo pirminis tyrimas, 2017 metų spalį Ispanijos pietrytiniame pajūrio mieste Alikantėje D. Vaitkevičius, kilus ginčui, plaktuko ir peilio smūgiais nužudė žmogų. Be to, jis su bendrininku savo namuose laikė labai didelį kiekį kanapių. Kvaišalus rado ir konfiskavo ispanų teisėsaugos pareigūnai, nurodė Rusijos generalinė prokuratūra.

Tuo pačiu metu Alikantės teismas išdavė D. Vaitkevičiaus Europos arešto orderį; jis buvo įtrauktas į ieškomų bėglių sąrašą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA