REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 6 d. 11:54

Rusai juodojoje rinkoje sukarintoms grupuotėms pardavinėja ukrainiečius karo belaisvius

Pasaulis

Pexels.com nuotr.

Jūras BarauskasŠaltinis: ELTA


294084

Teigiama, kad rusų pajėgos juodojoje rinkoje pardavinėja ukrainiečius karo belaisvius sukarintoms grupuotėms, kurios po to pačios keičiasi karo belaisviais su Ukraina, rašoma naujausioje Vašingtone įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW) ataskaitoje.

„Teigiama, kad rusų pajėgos naudoja „juodąją rinką“, kurioje karo belaisvius iš Ukrainos pardavinėja, be kita ko, sukarintoms Rusijos grupuotėms, kurios po to pačios keičiasi karo belaisviais su Ukraina“, – nurodoma ataskaitoje.

Cituodamas Ukrainos veiksmų su karo belaisviais koordinavimo štabo atstovo Petro Jatsenko ir vieno ukrainiečio karo belaisvio žodžius, britų leidinys „The Times“ pranešė, kad sukarintos čečėnų grupuotės juodojoje prekybos karo belaisviais rinkoje perka ukrainiečius karo belaisvius iš kitų Rusijos karinių dalinių. Nurodoma, kad čečėnų daliniai po to ukrainiečius karo belaisvius keičia į Ukrainos pajėgų nelaisvėn paimtus čečėnus.

Pranešama, kad čečėnų daliniai juodosios rinkos paslaugomis naudojasi visų pirma todėl, kad čečėnai šiuo metu vykdo policijos ir logistikos funkcijas atokesnėse Ukrainos teritorijose, kur nėra daug galimybių nelaisvėn paimti ukrainiečių, kuriuos vėliau būtų galima iškeisti į karo belaisvius iš Čečėnijos.

Nors Ženevos konvencijoje nėra nustatyta aiškaus draudimo prekiauti karo belaisviais, šia praktika greičiausiai pažeidžiama sąlyga, kad „jokiu specialiu susitarimu negali būti bloginama karo belaisvių padėtis“.

„Pranešimai apie tai, kad čečėnų daliniai galimai patys vykdo karo belaisvių mainus su Ukraina leidžia manyti, kad kai kurie sukarinti rusų kariuomenės daliniai, tokie, kaip čečėnų specialiosios paskirties būrys „Achmat“, greičiausiai nėra įtraukti į platesnio masto Rusijos ir Ukrainos karo belaisvių mainų programas“, – rašoma ataskaitoje.

Pranešama, kad Kovos su ginkluoto konflikto sąlygomis vykdomais nusikaltimais departamento vadovas Jurijus Bielousovas yra pasakęs, kad teisėtvarkos pareigūnai vykdo tyrimus devyniolikoje baudžiamųjų bylų, susijusių su 45 karo belaisvių iš Ukrainos nužudymu nuo plataus masto Rusijos invazijos pradžios.REDAKCIJA REKOMENDUOJA