PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 30 d. 14:45

Rugsėjo 3 dieną bus valomas Galvės ežero dugnas

Trakai

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Trakų raj. savivaldybės inf.


276712

Ateinantį sekmadienį, rugsėjo 3 dieną, Trakuose, Vytauto Didžiojo krante, sulauksime nardytojų iš visos Lietuvos – vyks jau tradicine tapusi Galvės ežero švarinimo akcija, kurios metu bus valomas ežero dugnas.

Toks renginys, organizuojamas Trakų rajono savivaldybės ir Nardymo akademijos, vyks jau trečius metus iš eilės. 2021 metais akcijoje dalyvavo 58 narai, 2022 metais – net 85 narai, kurie ištraukė apie 750 kg atliekų. Tikimės, po šiemetės akcijos, Galvės ežero dugnas taps dar švaresnis! Kaip juokauja patys narai, valydami ežerą jie ieško nuskendusios Vytauto Didžiojo karūnos. Simboliška, kad jos jie ieškos į ežerą nerdami nuo Vytauto Didžiojo kranto. Šią iniciatyvą remia UAB „First Logistics“ .

Renginio metu taip pat bus galima pamatyti meninę instaliaciją „Jūra prasideda čia!”, kurią pristatys ir apie Baltijos jūrą kamuojančias problemas papasakos ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją!” komanda. Ekspediciją globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus bei Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Švarūs ežerai, švarios jūros ir švarus pasaulis prasideda kiekvieno iš mūsų asmeniniuose sprendimuose – veiksmų galime imtis kiekvienas: atsakingai tvarkant nuotekas, naudojant gamtai palankesnius skalbiklius bei ploviklius, perkant daržoves ir vaisius iš ekologinių ūkių ir pan.