REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gruodžio 12 d. 15:19

Rudiškių seniūnijoje – savo žemę ir darbą mylintys žmonės

Šiauliai

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


110258

Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius, mero patarėja Inga Karbauskienė apsilankė Rudiškių seniūnijoje esančiuose dviejuose ūkiuose, kur susitiko su ūkininkais ir susipažino su jų vykdoma veikla. Rajono meras susitiko su savo ūkyje pluoštines kanapes auginančiais ūkininkais Rimantu ir Tomu Lunskiais bei Audriumi Karnišausku, kurie yra šios kultūros auginimo Joniškio rajone pradininkai.

T. Lunskis vadovauja įmonei „Hemp spot“, kuri specializuojasi pluoštinių kanapių auginime ir perdirbime. Ūkininkai aktyviai dalyvauja Pluoštinių kultūrų augintojų asociacijos Lietuvoje veikloje, domisi pasaulyje vyraujančiomis kanapių auginimo tendencijomis, Lietuvoje galiojančiais įstatymais, kurie ne visuomet yra palankūs naujas veiklas išbandantiems ūkininkams.

Apžiūrėta kanapių žaliavos apdirbimo įranga – džiovinimo talpos, valymo ir pakavimo įrenginiai. Pristatydami įrangą ūkininkai minėjo, kad kartais techniką tenka konstruoti patiems savo rankomis ir pritaikyti ją, kadangi tai pakankamai nauja ūkio šaka ir apgailestavo, kad teisinis šios kultūros reglamentavimas Lietuvoje stringa. Tačiau tėtis Rimantas Lunskis džiaugiasi, kad vaikai dirbti sugrįžo į gimtąjį kaimą. Rajono meras V. Gailius padėkojo ūkininkams už gimtojo krašto puoselėjimą, naują požiūrį, pagarbą ir meilę žemei.

Kitame pieno ūkyje Beržėnų kaime rajono meras susitiko su ūkininku Valdu Žigu, kuris augina apie 150 karvių, pieną parduoda perdirbimui, bendradarbiauja ir su mažaisiais pieno perdirbėjais. Ūkis išsiskiria savo veikla, nes tai ne tik gyvulininkystės, bet ir augalininkystės ūkis. Be laikomų galvijų dar dirbama apie 200 ha žemės. Sėkmingai puoselėjamas ūkis dėka kryptingo darbo, pasvertų ambicijų ir nuolat tobulinamų kompetencijų.

Po apsilankymo Rudiškių seniūnijoje rajono meras nedvejojo, kad abiejuose ūkiuose dirba savo žemę ir darbą mylintys žmonės, kurie yra tikras pasididžiavimas Joniškio rajone.REDAKCIJA REKOMENDUOJA