REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Vasario 1 d. 13:38

Rokiškio ligoninėje atsidarė geriatrijos dienos stacionaras

Rokiškis

Rokiškio rajo savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Rokiškio rajono savivaldybė


290738

Geriatrijos dienos stacionarui ruoštasi bene trejus metus ir jau nuo vasario 1 d. ką tik užbaigtas įrengti skyrius atveria duris pacientams. Skyriaus patalpos visiškai renovuotos, įrengti procedūrų, kineziterapijos, ergoterapijos, personalo kabinetai, 4 kambariai, kiekviename po dvi lovas, specialiai pritaikytos sanitarinės patalpos, poilsio erdvės.


Foto galerija:


Paslaugos nepelningos, bet labai reikalingos

„Čia vienu metu galės gydytis 8 pacientai. Nustatyta gydymo trukmė – 15 dienų. Tokių gydymo seansų per metus vienas pacientas gali gauti du. Su pacientais dirbs visa specialistų komanda – gydytojai geriatrai, psichologai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, slaugos specialistai, socialiniai darbuotojai. Geriatrijos dienos stacionare pacientas gydymo metu kasdien galės praleisti po 8 valandas“, – pasakoja Rokiškio ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis.

Pasak R. Martinėlio, nors sparčiai senstant visuomenei tokios paslaugos labai reikalingos, tačiau jos ligoninei nepelningos. „Ligonių kasos apmoka už vieno paciento dieną 31 eurą, o savikaina tokios paslaugos – apie 60 eurų. Tikėkimės, kad tie įkainiai bus perskaičiuoti, nes jie pasiekė mus nuo 2017 metų“, – komentavo R. Martinėlis.

Ligoninės direktorius atskleidė, kad geriatrijos dienos stacionaro įkūrimas kainavo per 300 tūkst. eurų ir padėkojo Rokiškio rajono merui Ramūnui Godeliauskui bei savivaldybei už pagalbą ir palaikymą, visai ligoninės komandai, prisidėjusiai prie šio centro steigimo, už darbą. Meras savo ruožtu pasidžiaugė, kad rajone patogiai ir moderniai įrengtose patalpose atsirado tokios reikalingos paslaugos ir vieta, kurioje senjorai galės ne tik gydytis, bet ir bendrauti.

Žmogui reikia žmogaus

Geriatrijos dienos stacionarui vadovaus neseniai į Rokiškį atvykęs gydytojas geriatras Vidas Šavinis. Pasak jo, šiame centre bus gydomi vyresni nei 60 m. ligoniai, sergantys keliomis lėtinėmis ar ūminėmis ligomis, kuriems pablogėjo funkcinė būklė. Pagrindinis gydymo tikslas – pagerinti paciento funkcijas, kad jis galėtų vėl pats apsitarnauti, grįžti į bendruomenę.

„Pagrindinė mintis, idėja, su kuria ateinu į dienos geriatrijos centrą – žmogui reikia žmogaus. Dabar labai aktuali vienišumo problema, ypač tiems, kuriems virš 60 metų – siaurėja draugų, pažįstamų, artimųjų ratas. Tikiuosi, kad šis centras taps vieta, kur žmonės sutinka žmones, kursis bendrystės rateliai, bandysime padėti žmonėms išlaikyti savo sveikatą, mokysime kaip sėkmingai senti, kad jie galėtų gyventi savo namuose. Padės visa specialistų komanda, visi kaip bitės sunešim po dalelę“, – sako V. Šavinis.

Šiame skyriuje bus svarbus bendravimas, todėl čia yra nemažai poilsio erdvių. „Gal pacientai susidraugaus, susiras bendrų interesų, veiklų ir nenutrauks bendravimo išėję iš ligoninės. Tai labai svarbu, nes tokie žmonės, visų pirma, stokoja bendravimo, jaučiasi vieniši“, – sako geriatrijos dienos stacionaro vadovas.

Paklaustas, o kaip pacientai galės patekti į šią labai patrauklią erdvę, V. Šavinis paaiškino, kad pacientai į geriatrijos dienos stacionarą siunčiami gydytojo geriatro arba šeimos gydytojo, gydytojo specialisto.

Palengvins šeimos gydytojų darbą

Rokiškio pirminės asmens sveikatos centro direktorė Danguolė Kondratenkienė šeimos gydytojų vardu padėkojo ligoninės komandai už tokius inovatyvius ir reikalingus sprendimus, palinkėjo stiprybės ir neabejojo, kad tokių paslaugų atsiradimas palengvins ir šeimos gydytojų darbą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA