REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Rugpjūčio 17 d. 18:29

Režisierius E. Vėlyvis: geras sarkazmas ir ironija yra reikalingi bet kokiai šventai karvei ar vietai

Vilnius

Socialinių tinklų nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


48961

Po skandalo, kurį sukėlė režisieriaus Emilio Vėlyvio projekto „Zero Live Show“ komandos poelgis per Žolinę Šalčininkų rajono Turgelių bažnyčioje, ir ketvirtadienį Šalčininkų rajono policijos komisariate pradėto ikiteisminio tyrimo penktadienio vakarą režisierius išplatino viešą komentarą.

E. Vėlyvis savo komentare teigia, kad, naudodamasis proga, norėtų „kuo nuoširdžiausiai padėkoti visiems nusivylusiems, nusiminusiems ir mano filmų nežiūrintiems, bet mintinai juos mokantiems heiteriams“, taip pat „visiems už nepakartojamą nemokamą ZERO Šou reklamą, nenuilstantį viešinimą ir tobulą informacijos apie renginį sklaidą“.

„Žinia, kurią Cololo perdavė Turgelių parapijiečiams, visų pastarųjų dienų įvykių sūkuryje skamba tarsi stebuklas - Apokalipsė yra atšaukiama, o tunelio gale leista uždegti šviesą! Tačiau kognityvinio disonanso apsėsti funkcionieriai vis dar nepajėgia suvokti, kur yra ta riba, ties kuria susiduria saviraiškos ir tikėjimo laisvės“, - sakoma E. Vėlyvio komentare.

Kalbėdamas apie išsakytus komentarus, kodėl šou buvo pasirinkta lenkų bažnyčia, E. Vėlyvis sako: „Juokinga skaityti rypavimus dėl įvykiui pasirinktos lenkų bažnyčios. Lyg Dievas turėtų tautybę, o mums pasirinkus sinagogą ar mečetę, jau būtų viskas tvarkoje. Lyg sprendimas į artėjantį puikų renginį pakviesti didžiausią Lietuvos tautinę mažumą jos gimtąja kalba būtų kažkoks ypatingas nusikaltimas. Šovinizmas, mielieji. Šovinizmas, ir tiek“.

Pasak režisieriaus, „geras sarkazmas ir ironija yra reikalingi bet kokiai šventai karvei (ar vietai)“.

Žolinių dieną E. Vėlyvio projekto „Zero Live Show“ komanda nustebino bažnyčioje susirinkusius žmones, primena ELTA. Bažnytinių apeigų drabužiais persirengę aktoriai (Vitalijus Cololo, Mindaugas Papinigis, Ainis Storpirštis) lenkų kalba pasakojo apie netrukus prasidėsiantį projektą „Zero Live show“. Galiausiai aktoriai į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalino suktines, kurios priminė vadinamąją „žolę“.

Tai, kad aktorių surengtas šou bažnyčioje yra ne saviraiškos laisvės, bet puolimo prieš tikinčiuosius pavyzdys, pažymėjo ne tik tradiciškai konservatyvių nuostatų politikai, tačiau ir pasaulietines vertybes akcentuojantys liberalų bei socialdemokratų atstovai. Politikai sutaria, kad menininkų saviraiškos laisvė turi ribas, kurias peržengus gresia net baudžiamoji atsakomybė.

Pilną režisieriaus komentarą rasite čia.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA