REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Rugpjūčio 25 d. 08:04

Raseinių rajono meras paskyrė praeityje teistą G. Pikūną į ligoninės vadovus

Raseiniai

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


276265

Raseinių rajono meras Arvydas Nekrošius penktadienį paskyrė išrinktą Raseinių ligoninės vadovą Gintarą Pikūną į šias pareigas, viešojoje erdvėje pasklidus informacijai apie jo teistumą praeityje.

„Sprendimas yra toks, kad Pikūną priimsime į vadovo pareigas“, – BNS penktadienį sakė A. Nekrošius.

Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas rugpjūčio pradžioje BNS patvirtino, kad šis teismas 2012 metais paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį G. Pikūnui byloje, kur jis ir dar vienas vyras buvo pripažinti kaltais dėl sukčiavimo ir svetimo turto užvaldymo. G. Pikūnas buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme.

Raseinių rajono meras Arvydas Nekrošius tąsyk sakė apie G. Pikūno teistumą sužinojęs tik vykstant konkurso baigiamajam etapui ir pridūrė laukiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvados.

Anot A. Nekrošiaus, STT nenurodė priežasčių dėl kurių G. Pikūnas negalėtų eiti ligoninės vadovo pareigų.

„Išvadose yra rašoma, kad jis buvo teistas, nors pagal įstatymą jis traktuojamas kaip neteistas, nes teistumas yra pasibaigęs, tačiau tarnybos nurodo, kad visgi buvo tas teistumas, nurodo aplinkybes, kokiais straipsniais, tačiau pati tarnyba nenurodė priežasčių dėl kurių jis negalėtų eiti (ligoninės vadovo pareigų – BNS)“, – teigė meras.

Pasak mero, G. Pikūnas prieš tai buvo paskirtas laikinai vadovauti ligoninei, jam buvo suformuluota užduotis užtikrinti sklandų darbą ligoninėje po medikų išėjimo.

„Jis su ta užduotimi susitvarkė, todėl ir yra skiriamas dabar vadovu“, – kalbėjo A. Nekrošius.

„Nauja užduotis yra praplėsti paslaugas, užtikrinti didesnį paslaugų prieinamumą pacientams, kad eilės patrumpėtų kiek tai pavyks“, – pridūrė jis.

Pareigas G. Pikūnas pradės eiti nuo rugpjūčio 29 dienos.

Konkursas vyko dviem etapais, pirmuoju dalyvius vertino atrankos komisija, daugiausia balų pelnę kandidatai pateko į antrąjį atrankos etapą – pokalbį su meru.

Rugpjūčio pradžioje A. Nekrošius paskelbė, jog G. Pikūnas laimėjo konkursą į miesto ligoninės vadovo pareigas.

Dalis Raseinių ligoninės medikų prašymus išeiti iš darbo pateikė kilus abejonių dėl atrankos į ligoninės direktoriaus pareigas skaidrumo, taip pat dėl darbo sąlygų, kitų priežasčių.

Nutraukti vadovo atranką bei užtikrinti didesnį jos skaidrumą ragino ne tik medikai, bet ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Trečiadienį Raseinių savivaldybė pranešė, kad Raseinių ligoninėje darbą pradėjo penki nauji gydytojai, atšaukiami ribojimai dėl pacientų stacionarizavimo Vidaus ligų skyriuje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA