REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Atliekų tvarkymas2023 m. Lapkričio 10 d. 15:29

Radviliškio rajono savivaldybėje pasiruošta šaltajam sezonui: išplauti bendro naudojimo konteineriai

Radviliškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


283191

Spalio 23–31 dienomis bei lapkričio 3–6 dienomis Radviliškio rajono savivaldybėje buvo intensyviai ruošiamasi šaltajam sezonui. Pasitelkus specializuotus ir šiuolaikiškus įrenginius, išplauti antžeminiai, pusiau požeminiai ir mažai įgilinti mišrių komunalinių atliekų konteineriai Baisogaloje, Šeduvoje, Radviliškyje ir Radviliškio rajone.

Konteinerių plovimas ir dezinfekavimas

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras informuoja, kad bendro naudojimo mišrių komunalinių atliekų konteinerių švara Radviliškio rajono savivaldybėje rūpinasi bendrovė „Ekonovus“. Bendrovė atliko konteinerių išorės ir vidaus švarinimo darbus. Konteineriai, kaip numatyta komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo į jų apdorojimo vietas paslaugų tiekimo sutartyje, dezinfekuojami ir plaunami vasaros sezono laikotarpiu nuo gegužės 1 d. iki spalio 31 d. ne mažiau kaip 4 kartus (gegužės, liepos, rugpjūčio ir spalio mėnesiais).

Tinkama konteinerių priežiūra

Konteinerių plovimo ir dezinfekavimo metu yra naudojami biocidai, kurie skirti nukenksminti konteineryje esantiems gyviesiems organizmams. Visgi konteinerių švara priklauso ne tik nuo paslaugos teikėjo, tačiau ir gyventojų indėlio. Teisingai rūšiuodami atliekas, jas į konteinerius mesdami užrištuose plastikiniuose maišuose, vengdami skysčių ir tepalų gyventojai gali apsaugoti konteinerį nuo užteršimo bei nemalonių kvapų.

Taip pat siekiant palaikyti bendrą švarą ir higieną gyventojų prašoma atkreipti dėmesį ir nemesti atliekų į požeminį ar pusiau požeminį konteinerį, kai yra užklijuotas lipdukas, kad konteineris nenaudojamas.

Atliekamas konteinerių monitoringas

„Siekiame, kad Šiaulių regiono savivaldybių gyventojai galėtų naudotis švariais, higieniškais ir tvarkingais konteineriais. Tam tikslui įgyvendinti VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro specialistai atlieka konteinerių monitoringą, neplaninius patikrinimus, seka atliekų vežimo ir konteinerių plovimo grafikus, bendradarbiauja su gyventojais. Tikime, kad veikdami išvien su bendruomene, galime išlaikyti tvarkingas bendro naudojimo konteinerių aikšteles“, – teigia Paslaugų ir vežėjų kontrolės skyriaus darbuotojai.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA