PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 6 d. 11:34

Radviliškio rajono delegacija viešėjo pas Prezidentą Valdą Adamkų

Radviliškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


277278

Rugsėjo 4 dieną Radviliškio rajono savivaldybės delegacija Prezidentūroje susitiko su Prezidentu Valdu Adamkumi.

Susitikimą organizavo Sidabravo seniūnas Vidmantas Blužas, nes Valdo ir Almos Adamkų šeimą bei šį kraštą jau daugelį metų sieja labai glaudus ryšys. V. Adamkus vaikystėje vasaras leido pas tetas, gyvenusias Sidabravo miestelyje, o šių metų gegužę Anapilin išlydėta Alma Adamkienė buvo paskelbta Sidabravo Garbės piliete, nes jos fondas gausiai rėmė Sidabravo gimnaziją ir nepasiturinčių šeimų vaikus. Jau tapęs šalies Prezidentu Valdas Adamkus bei jo žmona ir patys ne kartą lankėsi Sidabrave.

Norėta susitikti ir pabendrauti su skaudžią netektį išgyvenančiu Prezidentu Valdu Adamkumi, prisiminti praeitį, aptarti šalies aktualijas, rasti jautrų paguodos žodį.

Kartu su seniūnu V. Blužu į Prezidentūrą vyko Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Vytautas Krikščiūnas, Savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė, ūkininkas Vytautas Čepaitis ir Vytautas Račkauskis.

Prezidentas V. Adamkus domėjosi žemės ūkio aktualijomis ir neslėpė nuoskaudos dėl to, jog kaimuose mažėja gyventojų bei trūksta užimtumo.

V. Adamkų domino ir švietimo naujovės, jis teigiamai įvertino žinią, kad mokyklose pradėjo dirbti mokytojų padėjėjai. Prezidentas prisiminė, kaip jo žmonos Almos iniciatyva Lietuvoje atsirado geltonieji mokykliniai autobusėliai, vežantys vaikus į mokyklą ir į namus po pamokų. Tokia mintis kilo, kai lankydamasi vienoje mokykloje A. Adamkienė pamatė po pamokų maršrutinio autobuso laukiančius vaikus ir sužinojo, kad autobuso vaikams reikės laukti iki vakaro.

Paliesta ir šiomis dienomis aktuali tema – tai pasaulio krepšinio čempionatas, nes Prezidentas nuo jaunystės yra didelis šios sporto šakos aistruolis ir dabar domisi, kas vyksta krepšinio pasaulyje.