REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 9 d. 14:57

R. Žemaitaitis privalo atsakyti už savo žodžius, teigia Seimo pirmininkė

Lietuva

BNS / Scanpix nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


266738

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis turi atsakyti už savo komentarą, kuriuo Izraelio politiką Palestinoje prilygino Rusijos invazijai į Ukrainą, teigia parlamento pirmininkė.

„Siekiant išlaikyti socialinių tinklų gerbėjų dėmesį, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pastangos neretai nuklysta į desperaciją, o per ją ir į neleistinus kraštutinumus. Taip nutiko ir vakar jam mėginant pareikšti nuomonę dėl Izraelio ir Palestinos santykių“, – antradienį „Facebook“ teigė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Izraelio veiksmus dėl nugriautos mokyklos prilyginti Putino karui Ukrainoje ir tokiame kontekste ištraukti lietuviško buitinio antisemitizmo pavyzdį, taip pademonstruojant nepagarbą tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio žydams, yra išskirtinis akibrokštas“, – sakė ji.

V. Čmilytė-Nielsen priminė, kad šį įrašą politikas paskelbė gegužės 8 dieną, kai minima Antrojo pasaulinio karo pabaiga.

„Karo, nusinešusio milijonus gyvybių ir pasauliui parodžiusio Holokausto siaubą“, – atkreipė dėmesį ji.

„Kolegos Seimo nariai renka parašus dėl kreipimosi į Etikos ir procedūrų komisiją, palaikau šią iniciatyvą. Vis tik R. Žemaitaitis savo pareiškimuose turi pradėti jausti ribas ir privalo atsakyti už savo žodžius“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos skatinimo bei kurstymo.

„Tyrimas pradėtas įvertinus Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtą įrašą, kuriame gali būti įžvelgiamos antisemitizmo ir neapykantos skleidimo formos“, – teigiama antradienį išplatintame prokuratūros pranešime.

Parlamentaras, komentuodamas sekmadienį Izraelio pajėgų nugriautą palestiniečių pradinę mokyklą, asmeninėje feisbuko paskyroje rašė, kad „be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“.

„Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką...“ – teigė jis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA