REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Lapkričio 26 d. 16:59

R. Šukio ir VSD ginčas dėl garbės ir orumo įžeidimo grąžintas pirmos instancijos teismui

Lietuva

Klaipėdos apygardos teismo nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


155967

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį nusprendė grąžinti iš naujo nagrinėti Vilniaus apylinkės teismui buvusio ministro Raimondo Šukio ir Valstybės saugumo departamento (VSD) bylą dėl garbės ir orumo įžeidimo.

Pirmosios instancijos teismas birželio pradžioje atmetė R. Šukio ieškinį, buvęs politikas sprendimą tuomet apskundė. 

„Teismas nutarė Vilniaus miesto apylinkės teismo 2020 metų birželio 2 dienos sprendimą panaikinti ir perduoti bylą naujam nagrinėjimui tam pačiam teismui“, – BNS informavo Vilniaus apygardos teismo atstovė spaudai Lina Nemeikaitė.

Buvęs politikas teismui ginčijo žvalgybos informaciją, prieš pora metų pateiktą parlamentinį tyrimą atlikusiam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK). R. Šukio teigimu, komitetui pateiktoje pažymoje teiginiai apie jį neatitinka tikrovės, žemina jo garbę ir orumą, todėl turi būti paneigti.

Minėtoje VSD pažymoje R. Šukys minimas kaip proceso dalyvis, kai koncerno „MG Baltic“ atstovai bandė daryti įtaką tuometinei Arūno Valinsko vadovautai Tautos prisikėlimo partijai. Anot VSD, R. Šukys aptarinėtas kaip galimas kandidatas į Seimo pirmininkus, ministrus. VSD medžiagoje politikas minimas kaip Liberalų sąjūdžio narys, nors niekada tai partijai nepriklausė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas birželį nusprendė, kad VSD nepaskleidė tikrovės neatitinkančios informacijos, nes ją pateikė išimtinai NSGK prašymu ir neatskleidė jos jokiems kitiems asmenims. 

Teismo nutartyje pabrėžta, kad VSD visą informaciją rinko remdamasi Žvalgybos įstatymu, o pačioje pažymoje pateikta „apibendrinta informacija apie koncerno „MG Baltic“ bandymus paveikti valstybės institucijas, politikus ir politinius procesus, daryti poveikį teisėsaugos ar kitoms kontroliuojančioms institucijoms, visuomenės informavimo priemonių pasitelkimą verslo interesams įgyvendinti“. 

Pasak teismo, tokia informacija negali būti patikrinama tiesos kriterijumi, nes ji savo prigimtimi labiau atitinka nuomonę ar prielaidą, ypač atsižvelgiant į formuluotę „VSD vertinimu“. 

R. Šukys po šio sprendimo BNS sakė, kad teismo argumentai jo neįtikino, tačiau skundo motyvų plačiau nekomentavo. Jis neatmetė galimybės, jei teismų sprendimai netenkins, bylinėtis einant iki Lietuvos Aukščiausiojo Teismo. 

Rugsėjį dvi apygardos teismo teisėjos nusišalino nuo šios bylos, nes užpernai nagrinėjo bylą, kurioje ieškinį VSD dėl toje pačioje pažymoje paskleistų faktų buvo pareiškęs koncernas „MG Baltic“. 

Seimas po parlamentinio tyrimo konstatavo, kad „MG Baltic“ veikla kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Koncernas tyrimą yra pavadinęs politiniu farsu.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA