REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 8 d. 14:35

R. Šimašius mero reprezentacinio fondo lėšomis naudojosi atostogų Prancūzijoje metu

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


269610

Buvęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atostogaudamas Prancūzijoje, dengė patirtas išlaidas reprezentacinio fondo lėšomis, skelbia visuomenininkas Andrius Tapinas.

Tęsiant sostinės politikų kanceliarinių išlaidų analizę, paaiškėjo, kad buvęs Vilniaus lyderis 2022 m. atostogų metu naudojosi reprezentacinio fondo finansais ir apmokėjo įvairias maisto produktų, suvenyrų, knygų išlaidas.

„Rugpjūčio 6 dieną jis apmoka 157 eurų sąskaitą parduotuvėje „Fleurons de Lomagne“. Tai gurmaniško maisto krautuvė netoli Tulūzos“, – analizėje rašo A. Tapinas.

Jis nurodo, kad lankydamasis Prancūzijoje, R. Šimašius už 42 eurus įsigijo retų knygų, už 178 eurus – įvairių jūros gėrybių, beveik 72 eurus išleidžia pietums restorane „Cochon Bleu“, 164 eurus išleidžia akacijų medui.

A. Tapinas nurodė, kad buvęs sostinės meras aiškinosi, kad atostogos buvo darbinės, o fondo lėšos gali būti naudojamos ir tokiu metu. Be to, politikas nurodė, kad Prancūzijoje įsigytas prekes pirko kaip suvenyrus, kuriuos vežė atgal į Lietuvą.

Tarybos narė N. Jagelavičienė už kurą atsiskaitinėjo 8 skirtingomis kortelėmis

Apžvelgdamas ir kitų sostinės tarybos narių išlaidų ataskaitas, A. Tapinas nurodo, kad partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovė Nijolė Jagelavičienė 2021-2022 m. už kurą atsiskaitinėjo aštuoniomis skirtingomis banko kortelėmis.

Tyrimas rodo, kad didžioji dalis kuro čekių yra iš degalinės „Propano ir butano dujų centras“, esančios netoli Švenčionių, 85 km atstumu už Vilniaus.

„Kyla logiškas klausimas – kodėl Vilniaus gyventojai turi apmokėti nuolatines ponios Jagelavičienės keliones iki Švenčionių“, – kėlė klausimą A. Tapinas.

Visuomenininkas taip pat pastebi, kad 2022 m. sausį tarybos narė pateikė čekius ir už dyzelino, ir už benzino sąskaitas.

„2022 kovą dar rimtesni pylimai – kovo 2 dieną įsipilama 105 litrai dyzelio, o lygiai po dienos – jau 62 litrai benzino“, – aiškino jis, akcentuodamas, kad tai nėra vienintelis atvejis, kai N. Jagelavičienė pylėsi didelius kiekius kuro kelių dienų bėgyje ar net tą pačią dieną.

Galiausiai, A. Tapinas bedė pirštu ir į kuro čekius, kurie yra iš degalinių, esančių pajūryje.

Visgi, visuomenininkas nurodė, kad susisiekti su N. Jagelavičiene ir paklausti apie jos patirtas kanceliarines išlaidas nepavyko.

Buvusio viceministro V. Jurgučio kelionių išlaidas kompensavo ir ministerija, ir savivaldybė

Tuo metu tris kadencijas sostinės taryboje dirbęs buvęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis galimai piktnaudžiavo kompensacijomis net ir dirbdamas ministerijoje. A. Tapinas nurodo, kad politikas, vykdamas į ministerijos komandiruotes, taksi paslaugų čekius už kelionę į ir iš oro uosto pateikdavo ir ministerijai, ir savivaldybei – t. y., gaudavo dvigubas kompensacijas.

„Jurgučio garbei reikia pasakyti, kad paskaitęs Facebooke mano įrašą apie buvusį viceministrą, kuris sugebėjo kompensuotis dvigubai savo Boltus, jis nesiginčijo, neaiškino, kad čia vsio zakonno, o, atrodo, iš tikrųjų pasijuto nepatogiai“, – rašė A. Tapinas.

Visgi, V. Jurgutis kanceliarines lėšas naudojo ir transportui naktimis, pirko gesintuvą.

„Jurgutis ir dėl to nesiginčijo, atsiprašė ir susiskaičiavęs grąžino Vilniaus savivaldybei 200 eurų”, – nurodoma publikacijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA