REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugsėjo 4 d. 10:04

R. Karbauskis: V. Pranckiečio pakeitimui gali pritarti daugiau nei 100 Seimo narių

Vilnius

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


97498

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tikisi, kad rugsėjį Seimas turėtų būti pasirengęs imtis parlamento vadovo Viktoro Pranckiečio klausimo. Jo teigimu, valdančiajai daugumai balsų pakeisti iš posto trauktis atsisakantį V. Pranckietį turėtų pakakti, tačiau kartu politikas neatmeta ir galimybės, kad įmanomas ir sinchronizuotas sprendimas dėl rotacijos Seimo vadovo pareigose – įtraukiant opoziciją.

„Jeigu opozicija, ką dabar šneka, kad visi turi atsakyti už savo veiksmus (...), kad reikia tyrimo ir dėl Seimo pirmininko situacijos veiksmų šioje temoje... Jeigu opozicija, pavyzdžiui, nutartų (po atlikto tyrimo. – ELTA), kad Seimo pirmininkas pasielgė neleistinai, kad jis kaltas dėl tų dalykų, kurie įvyko. Tai tokiu atveju gali būti, kad jie patys pasakys, kad gal sinchronizuojam sprendimą. Jie, tarkime, kalba apie nepasitikėjimą (V. Pranckiečiu – ELTA), mes kalbame apie koalicinę sutartį, kuri nevykdoma ir tokiu būdu visi vieningai balsuojame“, – „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis. Pasak jo, tyrimas dėl V. Pranckiečio neturėtų būti ilgas.

„Tas tyrimas nereikalauja metų ar keturių penkių mėnesių. Jis tiesiog reikalauja susodinti paskirtus žmones, kad jie pasikeltų visus dokumentus, visus parašus peržiūrėtų, apklausas pasidarytų – tai per mėnesį galima padaryti. Jeigu opozicija pasakys, kad mes tikrai pasirengę tą klausimą svarstyti labai rimtai ir neblokuosime sprendimo dėl Seimo pirmininko pasikeitimo, jeigu tyrimo išvados bus neigiamos, tai tokiu atveju mes galime nutarti palaukti to tyrimo. Nes Seimo pirmininkas renkamas Seimui“, – sakė R. Karbauskis, pridurdamas, kad tokiu atveju dėl V. Pranckiečio pakeitimo galėtų balsuoti daugiau nei 100 parlamentarų.

„Seime reikia surinkti 71 ir daugiau (balsų. – ELTA), kad būtų pakeistaas ar paskirtas Seimo pirmininkas. Gali būti, kad mums ir nereiks balsuojant opozicijos balsų, bet jeigu būtų tie sprendimai sinchronizuoti, tada už Seimo pirmininko pakeitimą balsuotų gerokai per šimtą“, – apibendrino R. Karbauskis.

Jo teigimu, Seimas dėl V. Pranckiečio galėtų būti apsisprendęs dar rugsėjo mėnesį.

„Aš manau, kad rugsėjo mėnesį Seimas bus tam pasirengęs, aš tikiuosi... Tai tikrai nebus pirmo svarbumo klausimas, bet tai tikrai bus padaryta“, – teigė jis.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad sprendžiant klausimą dėl V. Pranckiečio pirmiausia turi būti atliktas tyrimas, kas liepė V. Pranckiečiui neviešinti informacijos apie Lietuvos lenkų rinkimų frakcijos narę I. Rozovą.

ELTA primena, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), išnagrinėjęs VSD pateiktą informaciją, kodėl nebuvo suteiktas leidimas I. Rozovai dirbti su slapta informacija, nusprendė kurti laikinąją Seimo tyrimų komisiją, kurioje bus aiškinamasi, ar gali būti jai pradėtas apkaltos procesas. NSGK pirmininko Dainiaus Gaižausko teigimu, kartu planuojama aiškintis, kaip vertinti Seimo pirmininką V. Pranckietį ir buvusį komiteto pirmininką Vytautą Baką bei dar keletą Seimo narių, kurie seniai iš žvalgybos pažymų žinoję apie nuslėptus I. Rozovos ryšius, pasak jo, nesiėmė veiksmų užkardyti grėsmes nacionaliniam saugumui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA