REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Lapkričio 19 d. 14:07

R. Karbauskis traukiasi iš Seimo

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


154937

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis traukiasi iš Seimo. Tai žurnalistams patvirtino LVŽS atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.

Pats R. Karbauskis, dar būdamas frakcijos posėdyje, išplatino šią žinią ir viešai feisbuke. Pasak jo, naujoji valdančioji dauguma netoleruoja kitokios nuomonės, riboja opozicijos teises.

„Tenka pripažinti, kad Seime susiklostė situacija, kokios Nepriklausomos Lietuvos Seime niekada dar nėra buvę – Seimo dauguma pasiekė, jog didžiausia opozicinė frakcija neturėtų savo atstovo Seimo vadovybėje. Valdančios daugumos siekis apriboti LVŽS frakcijos veiklą Seime, neskirti LVŽS pasirinkto Seimo Pirmininko pavaduotojo, tyčiotis ir atvirai meluoti Seimo salėje yra smūgis ir už mus balsavusiems žmonėms“, – rašė R. Karbauskis.

Pasak jo, tai yra valdančiųjų kerštas.

„Jis tapo asmeniniu ir dažnai yra nukreiptas į mane, R. Karbauskį. Į įvairias pozicijas mano siūlyti ir frakcijos teikti kolegos politikai, dabartinės valdžios žeminami neturint jiems jokių pretenzijų. Jų kaltė tik ta, kad jie buvo siūlomi LVŽS pirmininko R. Karbauskio, nors frakcija šiam siūlymui pritarė bendru sutarimu, nes jie yra mūsų visų bendražygiai.

Aš taip pat puikiai suprantu, kodėl dabartinei valdžiai būnant opozicijoje visus ketverius metus aš buvau persekiojamas, stebimas kiekvienas mano žingsnis, valstybės institucijos buvo užverstos skundais tirti mane, su manimi susijusį verslą, Naisių bendruomenę, net vaikiškas knygas leidžiantį ir jaunus rašytojus remiantį fondą“, – skelbia LVŽS pirmininkas.

Dėl to, paaiškino R. Karbauskis, jis traukiasi iš Seimo.

„Protestuodamas prieš liberalios valdančios daugumos pastangas suvaržyti mūsų frakcijos narių galimybes veikti Seime, suvokdamas savo atsakomybę formuojant šešėlinę Vyriausybę, stiprinant LVŽS struktūras, rengiantis artėjantiems savivaldybių rinkimams, nutariau pasitraukti iš Seimo“, – feisbuke rašo R. Karbauskis.

Vis dėlto jis patikino neketinąs trauktis iš politikos

„Būdamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku, turėdamas mokesčių mokėtojo, darbdavio, ūkininko, mecenato statusą, galėsiu apie naujosios valdančios daugumos blogus sprendimus, atsinaujinusią korupciją šnekėti dar griežčiau ir reikliau“, – pridūrė politikas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA