REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 6 d. 20:30

R. Karbauskis: tai nėra spaudimas rinkėjams

Vilnius

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


82716

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jo vadovaujama partija pasitrauks iš valdančiosios daugumos, jei iš tikrųjų Lietuvos visuomenė „valstiečiais“ nepasitikės abejuose artėjančiuose rinkimuose.

„Tokiu atveju mes neįsivaizduojame, kaip galėtume dirbti valdančiojoje daugumoje, tada pasitrauksime iš valdančiosios daugumos“, - pirmadienį po partijos valdybos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, partijos valdyba palaiko tokią poziciją. „Mes informavome valdybos narius, mūsų merus ir vicemerus, kokia yra mūsų pozicija, rytoj šnekėsime frakcijoje. Mes diskutavome, yra palaikymas“, - sakė R. Karbauskis, pažymėjęs, kad partijos valdyba sprendimo šiuo klausimu negali priimti. Tai yra partijos tarybos kompetencija.

Pasak R. Karbauskio, artėjantys rinkimai yra gera proga pasiklausti visuomenės, ar ji pasitiki valdančiaisiais.

„ Vyriausybė bus formuojama po Prezidento rinkimų iš naujo, ir atitinkamai partija valdančiojoje koalicijoje nedalyvaus. Mes nežinome, jeigu opozicija imsis formuoti daugumą, gal tada jie turės premjerą ir ministrus. Mes tikrai nesitrauksime iš politikos ir neatsisakome savo vizijos, savo matymo. Iš tikrųjų nacionaliniai rinkimai dvejus su puse metų nuo to, kai mes dirbame, yra gera proga pasiklausti visuomenės, ar mes turime pasitikėjimą tiems darbams tęsti. Jeigu tas pasitikėjimas bus pareikštas, tokiu atveju mes tęsime darbą toliau“, - sakė R. Karbauskis.

Jis akcentavo, kad tai nėra spaudimas rinkėjams.

„Tai nėra spaudimas rinkėjams, tai tiesiog mūsų valia paklausti šituose rinkimuose dėl to, ar mes gerus darbus padarėme, ar žmonės mus supranta, ar žmonės mus palaiko, nes tikrai sunku klausytis mūsų oponentų, opozicijos, kai kurių politologų teiginių, kad mes esą esame išprotėję ir jie viską, ką mes padarėme, panaikins. Jeigu visuomenė mano, kad reikia viską panaikinti, ką mes esame padarę, tokiu atveju reikia balsuoti už konservatorių partiją, už liberalus ir taip toliau“, - sakė „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.

Pirmadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdyba aptarė galimą scenarijų, kad po gegužę vyksiančių Europos Parlamento ir Lietuvos prezidento rinkimų „valstiečiai“ gali palikti valdančiąją daugumą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA