REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugsėjo 19 d. 10:57

R. Karbauskis: Seimo pirmininkas turėtų pasikeisti

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


99667

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimo pirmininkas turėtų pasikeisti ,ir tai galėtų būti netrukus.

„Seimo pirmininkas turėtų pasikeisti, nes yra koalicinė sutartis, pagal kurią šitas postas priklauso Socialdemokratų darbo partijai. Čia nėra nepasitikėjimo klausimas, o atstatydinimo klausimas. Šitas klausimas bus svarstomas, gali būti, kad visai netrukus“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, koalicinė sutartis turi būti vykdoma. „Visi supranta, kad koalicinė sutartis turi būti vykdoma. Dabartinė situacija, kada Seimo pirmininkas nebeatstovauja nei daugumai, nei mažumai, tikrai ilgai tęstis negali“, – sakė R. Karbauskis.

Paklaustas, ar šis klausimas gali būti sprendžiamas jau rugsėjo mėnesį, jis atsakė: „Galbūt, pamatysime“.

Ketvirtadienį valdančiąją koaliciją sudarančios frakcijos ketina pasirašyti tarpfrakcinę sutartį dėl bendradarbiavimo. R. Karbauskio teigimu, šioje sutartyje nėra kalbos apie postus. „Nėra šitoje sutartyje dėl bendro darbo jokių įrašymų dėl postų Seime. Viskas yra susiję su tuo, kokios yra kvotos frakcijos“, – sakė R. Karbauskis.

Tarpfrakcinę sutartį dėl bendradarbiavimo ketina pasirašyti „valstiečių“, „socialdarbiečių“, LLRA-KŠS ir naujos Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA