REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 10 d. 10:27

R. Karbauskis: kviečiau P. Gražulį neatsisakyti mandato į Europos Parlamentą

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) / Karolio Kavolėlio (Alfa.lt) nuotr.

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


304159

Vilnius, birželio 10 d. (ELTA). Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis džiaugiasi jo vadovaujamos partijos iškovotu mandatu į Europos Parlamentą (EP). Politikas sako EP matantis bendrą darbą su Petru Gražuliu.

„Pirmiausia norisi padėkoti tiems žmonėms, kurie atėjo į rinkimus ir palaikė LVŽS. Džiaugiamės, kad laimėjome mandatą, truputį liūdna, kad neužteko iki antro. Tokiuose rinkimuose, kur dalyvauja tiek nedaug rinkėjų, mūsų rezultatas yra užtikrintas kalbant apie Seimo rinkimus“, – pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Karbauskis.

Politikas sako P. Gražulį paraginęs neatsisakyti mandato į EP. Anot jo, pastarasis galėtų dirbti kartu su LVŽS mandatą gavusiu Aurelijumi Veryga.

„Aš jį kviečiau dalyvauti Europos Parlamente, neatsisakyti to mandato. Jis galėtų būti trečias žmogus Europos konservatorių ir reformistų frakcijoje. Ten prieš tai buvo vienas iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, dabar ir Aurelijus yra, galėtų prisijungti ir Petras. Frakcija iš Lietuvos pusės sustiprėtų“, – svarstė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečio“, rudenį vyksiantys Seimo rinkimai skirsis nuo rinkimų į EP, tad ir jo vadovaujama partija tikisi, kad šį kartą mandatų nepritrūks.

„Seimo rinkimai skirsis nuo šių rinkimų tuo, kad tai yra apygardų rinkimai, LVŽS turi daug stiprių vienmandatininkų. Dėl to tikimės, kad Seimo rinkimuose nepritrūks kažkiek tūkstančių žmonių, norint gauti kažkurį tai papildomą mandatą“, – aiškino jis.

Sekmadienį pasibaigusiuose EP rinkimuose daugiausiai mandatų iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Konservatoriams pavyko išlaikyti 3 savo atstovus Europos Parlamente. Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Kairioji politinė jėga iškovojo 2 mandatus. Po vieną mandatą atiteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), Laisvės partijai, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), Tautos ir teisingumo sąjungai (centristai, tautininkai) bei Liberalų sąjūdžiui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA