REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 8 d. 13:28

R. Karbauskis: Klaipėda yra pavyzdys aukštojo mokslo reformai

Klaipėda

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


19556

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis kartu su „Vakarų laivų gamyklos“ generaliniu direktoriumi Arnoldu Šileika ir Klaipėdos universiteto rektoriumi prof. habil. dr. Eimučiu Juzeliūnu spaudos konferencijoje Seime pristatė Klaipėdos regione kuriamą inovacijų ekosistemą, kurioje bus integruotos Klaipėdos universiteto, kolegijų, kitų švietimo centrų, verslo įmonių ir regiono savivaldybių pajėgos.

Pasak A. Šileikos, ne tik formalus, bet ir realus verslo atstovų įsitraukimas į mokslo įstaigų veiklą reiškia, kad visos regiono valstybinės mokslo įstaigos (Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybinė kolegija) ir susiję profesinio rengimo centrai pradės regiono lygiu derinti savo mokymo programas, jas kurs pagal vietos verslo organizacijų, savivaldybių formuojamas regiono plėtros kryptis.

LVŽS lyderio R. Karbauskio manymu, Klaipėdos regiono lyderių pastangos rodo, kad pasirinktas aukštojo mokslo pertvarkos modelis pasiteisina - Lietuvos regionai objektyviai vertina dabartinę padėtį ir ieško būdų išnaudoti savo stiprybes. Akivaizdu, kalbėjo R. Karbauskis, kad Klaipėdos geografinė padėtis, įsitvirtinusios ir sėkmingos verslo įmonės mato puikias perspektyvas bendradarbiaujant su Klaipėdos regiono aukštosiomis mokyklomis drauge kurti specialistų kompetencijas ir formuoti regiono ateitį.

R. Karbauskis, sveikindamas šią iniciatyvą, pabrėžė, kad aukštojo mokslo reformos tikslas yra atsižvelgti į regionų interesus. LVŽS lyderis Klaipėdoje plėtojamą modelį pateikė kaip pavyzdinį ir akcentavo, kad šiuo būdu yra įgyvendinami LVŽS įsipareigojimai, įgyvendinant aukštojo mokslo reformą. Politikas spaudos konferencijoje akcentavo, kad Klaipėdos universitetas nebus jungiamas prie kitų universitetų.

R. Karbauskis taip pat pažymėjo, kad kitais metais planuojama garantuoti nemokamą aukštąjį mokslą Lietuvoje. LVŽS pirmininkas optimistiškai vertino aukštojo mokslo reformą ir teigė, kad žingsniai, kurie dabar yra žengiami, ateityje duos teigiamus rezultatus.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA