REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Kovo 20 d. 09:03

R. Duchnevič kol kas nesulaukė oponento sveikinimo: nemanau, kad tai signalizuoja, kad santykiai su LLRA-KŠS bus toksiški

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


262153

Sensacingai Vilniaus rajono mero rinkimus laimėjęs Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas Robert Duchnevič teigia kol kas dar nesulaukęs savo politinio oponento Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovo Waldemar Urbam skambučio ir sveikinimo su pergale. Visgi politikas nemano, kad tokia oponento reakcija signalizuoja, kad Vilniaus rajono savivaldybės taryboje santykiai su LLRA-KŠS bus toksiški.

„Aš dar laukiu skambučio, kažkaip dar nemačiau, kad skambintų. Galbūt dar netikėti rezultatai buvo ir reikia tai kažkaip suvirškinti, nes dar praeitą savaitę specialiai paprašiau jo kontaktų po vienų debatų, sakiau, kad pergalės atveju pasveikinsiu. Bet kadangi pergalė dabar yra mano pusėje, tai kažkaip reikėtų tą skambuti kitą padaryti“, – pirmadienį ryte ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Duchnevič.

„Aš suprantu, kad nėra paprasta, kai viena politinė partija, tarkime, 30 metų vadovauja vienai savivaldybei ir tai yra didelė savivaldybė, tai tikrai šitai reikia suvirškinti. Ir buvo tikrai labai daug resursų mesta į rinkimus. Ir aš tai priimu normaliai, po pirmo turo mes neturėjome, ką pralaimėti, o oponentams, aišku, buvo sunku. Didelis ir administracinis resursas veikė, dirbo“, – taip pat akcentavo jis.

Visgi politikas nemano, kad ši LLRA-KŠS reakcija signalizuoja, kad su šia politine jėga santykiai bus toksiški.

„Aš manau, kad tai dar nerodo, kad tai bus toksiški santykiai, tiesiog labai sunku turbūt suvirškinti šitą informaciją. Partija turbūt buvo pasiruošusi švęsti, o čia matome, kad mažu labai skirtumu laimėjo kitas kandidatas“, – sakė jis.

R. Duchnevič taip pat tikina, kad jei skambučio iš oponento nesulauksiąs, su juo susisieks pats.

Savo ruožtu LSDP rinkiminio štabo vadovas Mindaugas Sinkevičius teigė, kad prieš dramą Vilniaus rajono mero rinkimuose nublanko net kova dėl Vilniaus miesto mero posto.

„Turim akivaizdžią žvaigždę. Aš manau, kad net ir Vilniaus miesto rinkimai nebe tokie įdomūs ir vakar vakare sensaciją mes turime Vilniaus rajone, ta braškė ar puošmena ant torto visų rinkimų kaip demokratijos šventės“, – džiaugėsi M. Sinkevičius.

„Aš matau Roberto nusiteikimą ir labai aiškų supratimą, kad rinkimai, rinkiminė kova pasibaigė vakar. Dabar žmonės laukia ne kovų, kažkokių rietenų, pjautynių, laukia rezultatų. Tai jeigu jis tą supratimą taip kaip Robertas jį demonstruoja šiandieną pademonstruos ir artimiausiu laiku, (...), tai, aš manau, kad iš to bus galima išjudėti“, – taip pat akcentavo jis.

ELTA primena, kad suskaičiavus visus balsus Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų apylinkėse, paaiškėjo, kad rinkimus sensacingai laimėjo ir Vilniaus rajono meru tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas R. Duchnevič.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, R. Duchnevič surinko 50,2 proc. balsų., o jo oponentas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Waldemar Urban – 49,07 proc. balsų.

Kovo 5 d. vykusiame pirmajame savivaldybių merų ir tarybų rinkimų ture W. Urban surinko 46,63 proc. rinkėjų balsų, o R. Duchnevič – 25,48 proc. balsų.

Antrasis turas Vilniaus rajono mero rinkimuose įvyko pirmą kartą, po dešimtmečius trukusio LLRA-KŠS valdymo. R. Duchnevičiui palaikymą pastarosiomis savaitėmis išreiškė premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo nariai iš konservatorių partijos, Vilniaus rajono Centro koalicijos atstovai bei visuomenininkas Andrius Tapinas, skiriantis didelį dėmesį kandidato R. Duchevič sėkmei prieš antrąjį rinkimų turą.

Vilniaus rajono savivaldybės taryboje 18 mandatus iškovojo LLRA-KŠS (49,03 proc.), 7 mandatai teko LSDP (18,82 proc.). Centro dešinės koalicija (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Laisvės partija) gavo 6 mandatus (17,56 proc.).

LLRA-KŠS turi pakankamai mandatų, kad jai nereikėtų koalicijos partnerių ir galėtų turėti daugumą savivaldybės taryboje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA