REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Kovo 16 d. 10:12

Protestas MES KALTINAM. Vilniuje susirinko per 5 tūkst., Jurbarke - vienetai

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


31832

Kai Vilniuje, prie Seimo, į protestą "Mes kaltinam!" jau 16 val. buvo susirinkę per 5 tūkst. žmonių, į Jurbarko savivaldybės aikštę palaikyti šio protesto atėjo tik dvi. Vida ir Violeta. Vida - konservatorių, o Violeta - valstiečių žaliųjų rinkėja. Vida atėjo, nes ji už laisvę, nes, jos manymu, buvo pažeista Lietuvos Konstitucija, o Violeta - paklausyti, kuo susirinkusieji kaltins žmonių išrinktą valstiečių valdžią ir kad visas šis protestas - bandymas nuversti valstiečius.

"Pažiūrėkite, kiek valandų", - sakė Ramūnas Siniauskas, rodydamas į tuščią aikštę ir turėdamas omeny, kad protestas prasidėjo darbo metu. Būtent R.Siniausko iniciatyva Jurbarko savivaldybės aikštėje įrengtas ekranas, kuriame galima stebėti tiesioginę protesto transliaciją iš Vilniaus. Protestą inicijuoja Laisvės TV, atsižvelgdama į balsavimo dėl Seimo nario Mindaugo Basčio mandato panaikinimo rezultatus. Renginys vyks apie 4 valandas. Prasidėjo 16 val.

"Aš tai niekuo nekaltinu. Man viskas gerai. Atėjau paklausyti, kuo kiti kaltins, bet kad nėra kam. Niekas nesusirinko", - kalbėjo Violeta, gerai nesuprasdama šio protesto prasmės.

Kiek palūkuriavusios, pamačiusios, kad daugiau niekas nesirenka, patraukė namo. Vida ruošėsi protesto tiesioginę transliaciją stebėti namuose.

DELFI primena, kad antradienį per Seime vykusį slaptą balsavimą už tai, kad M. Bastys būtų pašalintas iš Seimo, balsavo 72 parlamentarai, 21 buvo prieš, 24 Seimo nariai susilaikė, 11 balsavimo bilietų buvo sugadinta. Tam, kad mandatas būtų panaikintas, už turėjo balsuoti ne mažiau kaip 85 Seimo nariai. Taigi parlamentarai nepalaikė pernai gruodžio 22 d. Konstitucinio Teismo (KT) išvados, kurioje konstatuota, kad M. Bastys sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, nuslėpęs savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika.

Nors M. Basčiui pasitraukus iš Seimo atsirado dvejojančių piketo prasme, Andrius Tapinas organizuojama iniciatyvą pavadino pilietiškumo pamoka. „Bastys out! Ar tai reiškia, kad dar neįvykęs protestas savo pasiekė ir netenka prasmės? O, ne! Mes kaltinam Seimą, kuris priėmė tokį sprendimą ir dabar suka uodegas. Mes pateiksim reikalavimus, kad Seimas dirbtų skaidriau, kad baigtų diskredituoti save žmonių akyse ir skęsti partinėse intrigos“, – užtikrino savo feisbuko paskyroje jis.

"Mūsų laiko" žinomis, į protestą Vilniuje važiavo bent keli rajono savivaldybės tarybos nariai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA