REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Gegužės 16 d. 18:54

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių išlaidų

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


267432

Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl galimai pažeisto viešojo intereso skiriant išmokas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariams.

Kaip antradienį pranešė prokuratūra, tyrimas pradėtas įvertinus visuomenininko Andriaus Tapino surinktą ir socialiniuose tinkluose paskelbtą medžiagą bei viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimai neskaidrų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių veiklos apmokėjimui skiriamų lėšų panaudojimą.

A. Tapinas iki šiol paviešino daugiau atvejų dėl galimo savivaldybių tarybų narių manipuliavimo išmokomis už darbą, susijusį su savivaldybės tarybos nario veikla.

Teisėsauga jau yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl galbūt pažeisto viešojo intereso skiriant išmokas tarybos nariams Pagėgių, Šilutės, Neringos, Mažeikių, Kauno miesto ir rajono, Šiaulių miesto savivaldybėse.

Antradienį visuomenininkas paskelbė, kad su su Darbo partija praėjusiuose savivaldos rinkimuose dalyvavusi Larisa Dmitrijeva degalus pylėsi su 15 skirtingų kortelių, o Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai taryboje priklausanti Edita Tamošiūnaitė tą darė su aštuoniomis skirtingomis kortelėmis.

A. Tapino surinktais duomenimis, buvęs tarybos narys, ankstesniuose rinkimuose dalyvavęs su buvusio sostinės mero Remigijaus Šimašiaus visuomeniniu komitetu Gediminas Jaunius už daugiau kaip 13 tūkst. eurų iš jam pačiam priklausančios bendrovės nuomojosi automobilį, o sostinės tarybos opozicijoje antrą kadenciją esantis buvęs meras Artūras Zuokas už kurą atsiskaitinėjo penkiomis skirtingomis kortelėmis.

„(...) labai įdomiai pylėsi benziną ir dyzelį, o gruodžio 31 dieną bėgo į „Senukus“ pirkti standžiojo disko, kad galėtų įsisavinti maksimaliai leistiną sumą“, – nurodė visuomenininkas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA