PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2023 m. Kovo 22 d. 16:03

Projektinė savaitė „Ekologija aplink mane“ Šiaulių lopšelyje - darželyje „Pasaka“

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“


262411

Koks popierius greičiausiai plyšta? Kas nutinka su popieriumi kuomet jis sušlampa? Kodėl sušlapintas ir išdžiovintas popierius pavirsta į kietą masę? O kaip galvoji ar plastikinis jogurto indelis plaukia ar skęsta? Jis plaukia, tačiau į jį pritekėjus vandeniui, žinoma kad paskęs.

Kaip keisis surūdijusio metalo paviršius, kuomet jį įmesime į „Coca colą“, sodos tirpalą, actą ar paprastą geriamą vandenį? O kas yra magnetas? Ką jis traukia? Kiek daug jis gali pritraukti metalo? Kaip skamba skirtingi stikliniai indai, kurie yra skirtingo tūrio arba su skirtingu kiekiu vandens? Į visus šiuos ir kitus klausimus atsakėme projektinės savaitės metu „Ekologija aplink mane“, vykusiame kovo 13-17 d. Šiaulių lopšelyje – darželyje „Pasaka“.

Skirtingos atliekų rūšys buvo suskirstytos pagal amžių: 5-6 m. vaikai – susipažino su stiklo paslaptimis. 4 m. – ieškojo metalo panaudojimo būdų. 3m vaikai – dėmesį skyrė plastikui., o patys mažiausieji bandė kūrybingai panaudoti popierių ir kartoną.

Savaitės pradžioje su vaikais kiekvienoje grupėje buvo kalbama ir apie ekologiją. Kodėl ji mums taip svarbi, ir kodėl taip svarbu rūšiuoti atliekas, kur galime padėti daiktus, kurie mums nereikalingi, bet gali dar nugyventi antrą gyvenimą. Kadangi darželis dirba pagal mąstymo mokyklos principą, todėl pildėme mąstymo žemėlapius, kėlėme aukštesnio lygio klausimus. Žiūrėjome įvairius mokomuosius filmukus apie atliekų rūšiavimą, kurie padėjo vaikams geriau suprasti rūšiavimo svarbą.

Mokomųjų filmukų metu sužinojome, kiek ilgai reikia laiko popieriui, plastikui ar stiklui, kad šie suirtų, stebėjome ir aiškinomės, kokios temperatūros reikia, kad perrūšiavimui skirtos atliekos būtų perdirbtos antram kartui. Į veiklas įtraukėm ir STEAM elementus.

Atlikome įvairius eksperimentus: stebėjome per kiek laiko sušlampa popierius, kaip kartame vandenyje išsilygina suglamžytas plastikinis butelis, kokį metalą traukia magnetas ar kaip skirtingai skamba stikliniai indai pripildyti skirtino kiekio vandens. Savaitės pabaigoje aktų salę papuošė kiekvienai grupei skirtas iššūkis – iš antrinių žaliavų pagamintas dirbinys.


Foto galerija: