REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gruodžio 28 d. 08:50

„Vieningo Kauno“ kandidatų sąraše – abu V. Matijošaičio sūnūs, jo draugė

Kaunas

BNS/Fotobankas nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


255064

Kauno valdančiųjų „Vieningo Kauno“ kandidatų į miesto tarybą sąraše – abu mero Visvaldo Matijošaičio sūnūs Šarūnas ir Dainius bei miesto vadovo gyvenimo draugė Loreta Stonkienė.

Sąrašo lyderis – trečiosios kadencijos mero poste siekiantis V. Matijošaitis, trečiadienį pranešė organizacija.

Į tarybą vėl kandidatuos abu vicemerai – Andrius Palionis bei Mantas Jurgutis, taip pat dalis esamų tarybos narių: mokslininkė, šokių trenerė Jūratė Elena Norvaišienė, Muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dekanas Jonas Audėjaitis ir kiti.

Tarp kandidatų taip pat yra buvusi Seimo narė Aušra Papirtienė.

Kauno mero ir jo šeimos dalyvavimas miesto valdyme pastaruoju metu yra sulaukęs nemažai kritikos.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) atlieka tyrimą, ar V. Matijošaitis tinkamai nusišalino nuo sprendimų dirbdamas komisijoje, kurioje, be kita ko, buvo svarstomi ir klausimai, galbūt susiję su V. Matijošaičio ir jam artimo asmens turtiniais interesais.

Šių aplinkybių vertinimą VTEK nusprendė atlikti savo iniciatyva, reaguodama į LRT tyrimą apie mero šeimos sklypų privatizavimo aplinkybes. Jo duomenimis, naudodamasis neskaidria schema Kauno mero sūnus, miesto tarybos narys Š. Matijošaitis už mažesnę nei rinkos kainą įgijo 2,5 mln. eurų vertės žemės sklypų patraukliose Kauno vietose.

Anot LRT, per dvi V. Matijošaičio kadencijas Kauno mieste buvo suformuota beveik tūkstantis žemės sklypų, į kuriuos atkurtos nuosavybės teisės. Beveik kas šeštas sklypas per vidutiniškai du mėnesius nuo suformavimo atsidurdavo Š. Matijošaičio arba su juo susijusių asmenų rankose.

Seimo Antikorupcijos komisija, remdamasi liudijimais savo ruožtu yra paskelbusi, kad Kauno savivaldybėje sprendimai dažnai priimami neformalių pasitarimų, kuriuose dalyvauja mero artimieji, metu.

V. Matijošaitis šiuos priekaištus atmeta kaip politinį puolimą artėjant rinkimams.

Jo vadovaujamam „Vieningam Kaunui“ taryboje šiuo metu atstovauja 32 iš 41 tarybos nario.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 5 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA