REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Sausio 3 d. 15:42

Prezidentūra: Kyjive vasario 3 dieną planuojamas Ukrainos ir ES viršūnių susitikimas

Pasaulis

Pixabay.com nuotr.

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: BNS


255575

Kyjive vasario 3 dieną įvyks Ukrainos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuriame bus aptarta finansinė ir karinė parama, teigiama pirmadienį išplatintame prezidento Volodymyro Zelenskio biuro pranešime.

Vis dėlto blokas antradienį nepatvirtino, kad toks susitikimas vyks būtent Ukrainos sostinėje.

Ukrainos prezidentūros pranešime teigiama, kad V. Zelenskis aptarė aukščiausiojo lygio susitikimo detales su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) per pirmąjį jo šių metų pokalbį telefonu.

„Šalys aptarė numatomus kito Ukrainos ir ES viršūnių susitikimo, kuris įvyks vasario 3 dieną Kyjive, rezultatus ir susitarė intensyvinti parengiamąjį darbą“, – rašoma pranešime.

Tačiau Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) antradienį negalėjo patvirtinti, kad susitikimas įvyks Kyjive.

Ch. Michelis sakė, kad aukščiausiojo lygio susitikime blokui atstovaus jis pats ir U. von der Leyen, o ne visų ES šalių vadovai.

ES pareigūnai teigė, kad V. Zelenskis nuolat kviečiamas atvykti į Briuselį.

Kaip nurodoma Ukrainos prezidento biuro pranešime, vadovai kalbėjosi apie „tinkamų ginklų“ tiekimą ir naują 18 mlrd. eurų finansinės pagalbos Ukrainai programą, o V. Zelenskis pasisakė už tai, kad pirmoji dalis būtų išsiųsta jau šį mėnesį.

Praėjusį mėnesį ES sudarė sąlygas suteikti Ukrainai pagalbą, vadinamą „mega sandoriu“, į kurį įeina ir minimalus 15 proc. pasaulinio pelno mokesčio tarifo nustatymas.

Šis žingsnis žengtas po to, kai V. Zelenskis paragino neleisti, kad 27 valstybių bloko vidaus nesutarimai trukdytų paremti Kyjivą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA