PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 3 d. 08:12

Prezidentė su daugiavaikių šeimų vaikais išvyko į Laplandiją

Vilnius

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


62851

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su daugiavaikių šeimų vaikais išvyko į Suomiją, Laplandiją. Čia šalies vadovė Kalėdų Seneliui perduos Lietuvos vaikų laiškus ir piešinius su jų svajonėmis.

Į Prezidentės kvietimą kurti piešinius Kalėdų Seneliui ir suteikti daugiavaikių šeimų nariams galimybę apsilankyti Laplandijoje atsiliepė daugiau kaip pusantro tūkstančio Lietuvos vaikų. Burtai lėmė, kad kelionė atiteko 100 vaikų iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Alytaus ir Tauragės, Šilalės ir Rokiškio rajonų.

Kelionėje vaikai galės ne tik susitikti su Kalėdų Seneliu, bet ir pamatyti šiaurės elnius, pasivažinėti haskių tempiamomis rogėmis ir pasimėgauti Rovaniemio žiemos miestelio vaizdais. Gausių šeimų narius lydės Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai Rūta Mikelkevičiūtė ir Rolandas Mackevičius.

Prezidentės globojamas projektas „Misija Laplandija“ vyksta antrus metus. Jis sujungė kampaniją „Už saugią Lietuvą“, portalą „DELFI“ ir lietuvišką įmonę „Norfa“.

Pasibaigus apsilankymui Laplandijoje Prezidentė iškart išvyks į Katovicus. Į Lenkiją šalies vadovė vyksta Prezidento A. Dudos kvietimu. Šalies vadovė su Lenkijos Prezidentu aptars regiono saugumo ir paramos Ukrainai klausimus. Katovicuose Prezidentė taip pat dalyvaus JT klimato kaitos konferencijos renginiuose bei Lenkijos šimtmečiui paminėti skirtame Nacionalinio radijo simfoninio orkestro koncerte ir oficialioje vakarienėje.