REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 10 d. 09:36

Prezidentė pasveikino Portugaliją nacionalinės dienos proga

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


40971

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Portugalijos prezidentą Marcelo Rebelo de Sousą šalies nacionalinės dienos proga ir visiems Portugalijos žmonėms palinkėjo visokeriopos sėkmės, laimės ir klestėjimo.

Sveikinime Lietuvos vadovė teigia, kad per pastarąjį dešimtmetį bendri europinės ir saugumo darbotvarkės klausimai, abiejų šalių sėkmingas atsakas į ekonominius ir politinius iššūkius suartino Lietuvą ir Portugaliją. Prezidentė pabrėžė, kad narystė Europos Sąjungoje ir NATO ne tik patvirtino bendrus interesus, tikslus ir vertybes, bet ir atskleidė sritis, kuriose Lietuva ir Portugalija gali siekti dar artimesnio žmonių bendradarbiavimo.

Pasak D. Grybauskaitės, Lietuva ir Portugalija turi stiprų dvišalį dialogą, abi valstybės plečia praktinius ryšius ne tik prekybos ir verslo, bet ir saugumo, karinio bendradarbiavimo srityse.

Anot prezidentės, šalys kartu dalyvauja bendrose pratybose regione, palaiko ir drauge užtikrina efektyvius gynybos pajėgumus. Lietuva vertina, kad Portugalijos kariniai lėktuvai prisideda prie saugumo Baltijos regione užtikrinimo.

Sveikinime šalies vadovė palinkėjo, kad tvirtas vertybinis pagrindas artimiausiais metais atvertų dar daugiau galimybių plėsti naudingą abiejų valstybių ir piliečių bendradarbiavimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA