PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Balandžio 10 d. 15:12

Prezidentė pasveikino operos solistą V. Prudnikovą 70-mečio proga

Vilnius

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


79311

Prezidentė Dalia Grybauskaitė 70-ojo gimtadienio proga pasveikino operos solistą Vladimirą Prudnikovą.

Šalies vadovės teigimu, solisto balsas, skambantis Lietuvos ir pasaulio scenose, atstovauja aukščiausiai operinės ir kamerinės muzikos kultūrai. V. Prudnikovas yra Lietuvos operos legenda, mylima klausytojų, gerbiama kolegų ir vertinama jaunosios kartos solistų.

Prezidentė padėkojo, kad solistas išskirtiniu talentu kuria, stiprina ir garsina Lietuvą, ir garbingo jubiliejaus proga palinkėjo visokeriopos sėkmės, stiprybės, įkvepiančių minčių ir naujų iškilių darbų, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

Ateinantį penktadienį Vilniaus Kongresų rūmuose rengiamas solisto jubiliejinis koncertas, kuriame vienas žymiausių Lietuvos bosų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, atliks žymiausias operų arijas.

V. Prudnikovo muzikinis kelias prasidėjo berniukų chore „Ąžuoliukas“, kai choro įkūrėjas ir dirigentas Hermanas Perelšteinas gabų berniuką atrinko naujai kuriamam kolektyvui.

1979 m. baigęs tuometę Lietuvos valstybinę konservatoriją, V. Prudnikovas pradėjo dainuoti Nacionaliniame operos ir baleto teatre, o 1981 m. tapo tarptautinio Maria Callas konkurso Atėnuose laureatu.

Tačiau tikrasis pripažinimas aplankė sudainavus Boriso vaidmenį Modesto Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“, su kuriuo solistas pasirodė Sankt Peterburgo, Niujorko, Paryžiaus Eliziejaus laukų, taip pat Italijos ir Japonijos operos teatruose. Vėliau V. Prudnikovas buvo nuolat kviečiamas dainuoti Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Olandijoje, JAV, Japonijoje ir kitose šalyse, dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose.

V. Prudnikovas atliko apie 80 pagrindinių operos vaidmenų, dar tiek pat - kantatinio-oratorinio žanro kūrinių. Tarp ryškiausių V. Prudnikovo vaidmenų - Mefistofelis Charle Gounod operoje „Faustas“, Karalius Pilypas Giuzepe Verdi operoje „Don Carlas“, Borisas Godunovas ir Pimenas M. Musorgskio operoje „Borisas Godunovas“ ir daugybė kitų.

V. Prudnikovas yra Muzikos ir teatro akademijos profesorius, nuo 1992 m. - Dainavimo katedros vedėjas.

1996 m. dainininkas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, 1997 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė premija.

ELTA