Warning: getimagesize(https://media.etaplius.lt//5a79a21a9dd17/5c2df6cda3840.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 1068
ETAPLIUS - Prezidentė pasisako prieš pirmalaikius rinkimus
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Kovo 20 d. 08:57

Prezidentė pasisako prieš pirmalaikius rinkimus

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


32089

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nemano, kad pirmalaikiai rinkimai yra išeitis iš susidariusios situacijos, teigia jos patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.

„Prezidentė yra už dialogo ieškojimą ir už politinį stabilumą“, - „Žinių radijui“ pabrėžė M. Lingė.

Anot jo, Prezidentė pirmalaikių rinkimų rimtai nevertina, nes nemato realios galimybės, kad jie apskritai galėtų įvykti. M. Lingė teigia, kad, žinant politinių jėgų išsidėstymo balansą ir jų pozicijas pirmalaikių rinkimų atžvilgiu, tai yra mažai tikėtina.

Anot Prezidentės patarėjo, sprendžiant iš politinių partijų reitingų, sunku tikėtis, kad po pirmalaikių rinkimų pakiltų politinis stabilumas ir politikos kokybė.

„Tokių garantijų niekas negali suteikti. Kaip tik priešingai, yra rizika, kad politinio susitarimo ir dialogo galimybė gali būti dar mažiau tikėtina ir įmanoma. Tai tikrai nei viena atsakinga politinė jėga nėra suinteresuota ilgalaikėje perspektyvoje pakabinti šalį nestabilumo būsenoje“, - kalbėjo M. Lingė.

Patarėjas teigia, kad visų pastangos turėtų būti telkiamos, siekiant išvengti politinės situacijos destabilizavimo, ir pabrėžė, kad šioje situacijoje valdantiesiems tenka didžiausia atsakomybė surandant bendrus sprendimus.

Antradienį Seimui planuojama pateikti siūlymą paskelbti pirmalaikius Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus šių metų birželio 3 d.

Tokį nutarimo projektą 49 Seimo narių grupės vardu ketina pateikti Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Nutarimo projekte konstatuojama, kad šiurkščiai pažeidusio Konstituciją ir sulaužiusio priesaiką Seimo nario Mindaugo Basčio nepavykusios apkaltos procedūra diskreditavo Seimo kaip tautos atstovybės vardą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA