REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Gegužės 29 d. 10:21

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl L. Tapino mirties

Lietuva

LR Prezidentas Gitanas Nausėda. LRP kanceliarijos nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


218415

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl žurnalisto, rašytojo, kino istoriko Laimono Tapino mirties.

„Išėjo išskirtinės šviesos žmogus, nepaprastai daug prisidėjęs kuriant nepriklausomos Lietuvos žurnalistiką, ugdant naujosios kartos žurnalistus. Jo profesinė ir visuomeninė veikla, asmeninė pozicija ir atsakomybė įkvėpė daugelį pozityviai veiklai, o žodžio meistrystė – nuolat vertė žavėtis jo talentu. Reiškiu nuoširdžią užuojautą L. Tapino artimiesiems, bendražygiams, visai žurnalistų bendruomenei“, – užuojautoje teigia prezidentas.

Dokumentinės prozos ir esė knygų autorius L. Tapinas buvo Vilniaus universiteto Radijo ir televizijos žurnalistikos katedros vedėjas, vadovavo Lietuvos radijo ir televizijos valdybai, ėjo LRT generalinio direktoriaus pareigas, buvo Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas.

L. Tapino iniciatyva Vilniaus universitete įsteigtas Žurnalistikos institutas, jis taip pat dalyvavo steigiant Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetą.

L. Tapinas yra apdovanotas Gedimino ordino Karininko kryžiumi, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA