REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 7 d. 13:46

Prezidentas atleido teisėją D. Grizicką iš pareigų jo paties noru

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


294253

Prezidentas Gitanas Nausėda atleido Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją Dainių Grizicką iš pareigų jo paties noru.

D. Grizickas iš pareigų atleistas G. Nausėdos kovo 6 d. dekretu.

Teisėjų taryba antradienį nusprendė patarti G. Nausėdai atleisti iš pareigų Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėją D. Grizicką, kurio atžvilgiu iškelta drausmės byla. Prezidentas pirmadienį sustabdė D. Grizicko įgaliojimus.

Kaip pranešė Nacionalinė teismų administracija (NTA), praėjusią savaitę teisėjui D. Grizickui buvo iškelta drausmės byla.

Teisėjų taryba kreipėsi į prezidentą su prašymu stabdyti teisėjo įgaliojimus, susipažinus bei įvertinus duomenis apie teisėjo veiklą, nagrinėjant jam paskirtas baudžiamąsias bylas.

„Teisėjų tarybai pateikti duomenys apie D. Grizicko veiklą 2022–2024 metais rodo, kad teisėjas, kuriam 2023 m. jau buvo pareikštas papeikimas, ir toliau aiškiai aplaidžiai atlieka savo pareigas, jo darbo trūkumai yra įgavę sisteminį pobūdį, teisėjo profesinė veikla neužtikrina tinkamo Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų įgyvendinimo“, – teigiama NTA pranešime spaudai.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK) drausmės bylą D. Grizickui iškėlė vasario 29 d.

Į TEDK kreipėsi Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras, kurio teikimuose buvo informuojama apie D. Grizicko galimai aplaidžiai vykdomas teisėjo pareigas.

Kaip anksčiau pranešė NTA, teisėjas neatlikdamas procesinių veiksmų, inicijuojančių baudžiamųjų bylų nagrinėjimą teisiamajame posėdyje, ilgą laiką neskyrė teisiamųjų posėdžių, šiais savo veiksmais vilkino bylų nagrinėjimą, pažeidinėjo teismo procesinių sprendimų surašymo ir paskelbimo tvarką ir taip pažeidė bylos nagrinėjimo teisme dalyvių teisę į operatyvų teismo procesą, komplikavo galimybes pasinaudoti teise apeliacine tvarka apskųsti teismo nuosprendį.

D. Grizickas 1999 m. baigė Vilniaus universitetą, įgijo teisininko kvalifikaciją. 1995–1999 m. jis dirbo Vilniaus apygardos teisme posėdžių sekretoriumi, inspektoriumi, konsultantu ir laikinai ėjo teismo pirmininko patarėjo pareigas.

1999–2011 m. D. Grizickas dirbo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėju, 2011–2012 m. – Vilniaus miesto pirmajame apylinkės teisme teisėju, nuo 2013 m. iki šiol jis dirbo Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėju.REDAKCIJA REKOMENDUOJA