REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 6 d. 18:47

Premjerė lankėsi NATO Šiaurės Rytų vadavietėje Lenkijoje

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


279988

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį kartu su Lietuvos kariuomenės vadu gen. Valdemaru Rupšiu lankėsi NATO Šiaurės Rytų daugianacionalinio korpuso štabe Ščecine, Lenkijoje.

Kaip informuoja Vyriausybė, premjerei buvo pristatyta Lietuvos ir viso regiono saugumo užtikrinimui ypač svarbios vadavietės veikla, atsakomybės ir įgyvendinamos užduotys.

„Džiaugiuosi turėdama galimybę būti čia ir padėkoti visiems, atliekantiems tarnybą mūsų bendro saugumo labui. Vieta, kur petys į petį kasdien dirba kariai ir civiliai iš 22 skirtingų valstybių, yra gyvas NATO stiprybės vienybėje pavyzdys. Mūsų pareiga – būti kuo geriau pasirengusiems ir turėti tokią atgrasymo strategiją bei pajėgumus, kad jokiam agresoriui šios vienybės ir ryžto niekuomet nekiltų noras išbandyti“, – sakė Ministrė pirmininkė I. Šimonytė.

NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso štabas yra aukštos parengties pajėgų vadavietė, atsakinga už sąjungininkų operacijų valdymą ir vadovavimą šiaurės rytų flange, kurį apima šiaurinė Lenkijos dalis, Lietuva, Estija ir Latvija.

Vyriausybės vadovė šio vizito metu susitiko su šio NATO štabo vadu gen. ltn. Jürgenu-Joachimu von Sandrartu, aptarė šiemet NATO vadovų susitikime Vilniuje patvirtinto regioninio Aljanso gynybos plano įgyvendinimo procesą. Štabas yra atsakingas už taktinio gynybos plano parengimą ir įgyvendinimą atgrasant bei ginant nuo galimos priešo agresijos.

Premjerė taip pat bendravo su NATO Šiaurės Rytų vadavietėje tarnaujančio Lietuvos ir sąjungininkų karinio personalo nariais, vyresniaisiais šalių pareigūnais ir ekspertais.REDAKCIJA REKOMENDUOJA