REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gegužės 2 d. 16:54

Premjeras tikino neįsižeidęs Prezidentės pavadintas „pavojingu“ populistu

Vilnius

Premjeras Saulius Skvernelis. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


36413

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį sakė, kad neįsižeidė sužinojęs, kad paviešintuose Prezidentės ir Eligijaus Masiulio susirašinėjimuose jį Dalia Grybauskaitė pavadino „pavojingu populistu“. Premjeras tikino manąs, kad dabar Prezidentė apie jį yra kitokios nuomonės.

„Aš tikrai neįsižeidžiu, nes man tokie metodai nėra politikoje priimtini. O komentuoti privatų susirašinėjimą, tai, kas buvo prieš dvejus metus, tikrai nenorėčiau. O tuomet, kai aš buvau vidaus reikalų ministras, tai Prezidentės požiūris nebuvo paslaptis niekam. Ir man taip pat. Dabar jis (požiūris - ELTA), manau, yra kitoks“, - kalbėjo Premjeras.

Kartu S. Skvernelis pažymėjo, kad kalbos apie galimą apkaltą Prezidentei yra pagrįstos. Pasak jo, kilęs skandalas yra labiau susijęs su morale, o ne teisiniais dalykais.

„Aš visais atvejais laikausi nuosekliai. Manau, kad apkalta yra teisinis procesas, ir reikėtų vertinti teisines aplinkybes. Pagal pateiktą informaciją, bent jau man atrodo, yra susiję su morale ir etika“, - pabrėžė Premjeras.

S. Skvernelis taip pat akcentavo, kad jam Prezidentės susirašinėjimo turinys nėra priimtinas.

„Aš taip nesielgiu, tokiais būdais nebandau siekti vienokių ar kitokių tikslų“, - žurnalistams sakė Premjeras.

S. Skvernelis pripažino, kad yra ir pats gavęs laiškų iš elektroninio pašto tulpes@lrpk.lt.

„Labai nedaug. Tai buvo kadencijos pradžioje, su Vyriausybės formavimu susijusiais klausimais“, - po Vyriausybės posėdžio kalbėjo Premjeras.

Taip pat Premjeras pabrėžė, kad jo iniciatyva trečiadienį su Prezidente buvo susitikęs. Tačiau apie ką buvo kalbėta, S. Skvernelis neišdavė.

Skandalas kilo kada Lrytas.lt paviešino, kaip skelbiama, Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir korupcija kaltinamo Eligijaus Masiulio susirašinėjimo ištraukas. Kaip teigiama, elektroniniai laiškai rašyti 2014-2016 metais.

Skelbiama, kad Prezidentė neva per elektroninį paštą tulpes@lrpk.lt nevengė kritikuoti politikų ir žurnalistų. Paviešintose pokalbiuose Prezidentė Premjerą S. Skvernelį vadino „pavojingu populistu“ ir ragino E. Masiulį įtikinti tuomet valdžioje buvusius Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) politikus nesuteikti S. Skverneliui ministro posto, jei jis pereitų į nekoalicinę partiją.

Prezidentė trečiadienį sakė negalinti patvirtinti išviešintų laiškų autentiškumo, tačiau pažymėjo, kad susirašinėjanti su ne vienu politiku.

D. Grybauskaitė sakė, kad paviešintas susirašinėjimas rodo, kad korupcija kaltinami politikai griebiasi bet kokių priemonių ir siekia atkeršyti bei politizuoti bylą.

Šalies vadovė vylėsi, kad kilęs skandalas gali išeiti į naudą ir atskleisti žalingus politikų bendravimo su įtartinomis interesų grupėmis ryšius.

Komentuodama kilusį skandalą Prezidentė neigė „valstiečių“ jai metamus kaltinimus dėl spaudimo žiniasklaidai. Kartu, pažymėjo D. Grybauskaitė, kad nederino ir generalinio prokurorų kandidatūros su „MG Baltic“ koncernu.

Prezidentė akcentavo, kad koncernas neatitiko jos keliamų reikalavimų verslui, todėl ji apskritai jokių kontaktų su šia verslo struktūra neturėjusi.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad paviešintuose jos laiškuose aptariamą generalinio prokuroro skyrimą lydėjo pagrįsti įtarimai, kad į šį paskyrimo procesą vieno žurnalisto rankomis (Prezidentė galvoje tikriausiai turi LNK žurnalistą Tomą Dapkų - ELTA) kišasi ir viena interesų grupė. Ši informacija, pasak D. Grybauskaitės, galėjo versti aštriau pasisakyti ar aštriau parašyti. „To tikrai neatmetu“, - komentavo Prezidentė. Paviešintame susirašinėjime Prezidentė galimai E. Masiuliui rašė, kad T. Dapkus apie Evaldą Pašilį kalba nesąmones ir ragino perduoti linkėjimus „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, kad šis patrauktų „savo skaliką. Šio raginimo E. Masiulis sulaukė, kai jis Prezidentę pasveikino elektroniniu laišku apsisprendus teikti trečią kandidatą į Generalinės prokuratūros vadovus.

Viename iš laiškų, kuriuose kalbėta apie būsimus 2016 m. Seimo rinkimus, D. Grybauskaitė Saulių Skvernelį įvardino „pavojingu populistu“.

„Jau dabar yra pavojingas populistas, bus tik dideliu pagreičiu blogiau“, - viename iš tariamai paviešintų laiškų rašė D. Grybauskaitė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis galimai Prezidentės rašytus laiškus įvardino skandalingais ir interpretavo, kaip D. Grybauskaitės siekį daryti spaudimą žiniasklaidai. Valdantieji prakalbo apie galimą apkaltą Prezidentei.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA