REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Gegužės 17 d. 11:00

Prezidentė ir premjeras pasveikino Norvegiją Konstitucijos dienos proga

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


84204

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Saulius Skvernelis pasveikino Norvegiją Konstitucijos dienos proga.

Lietuvos vadovė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Norvegijos karalių Haraldą V Konstitucijos dienos proga.

Pasak prezidentės, Norvegijos, kaip Lietuvai svarbios valstybės partnerės ir sąjungininkės, reikšmė nuolat auga. Aktyvų politinį šalių dialogą sustiprino pastaraisiais metais sutvirtėjęs Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas gynybos srityje.

„Esu tikra, kad vienijančiomis vertybėmis, bendrų interesų apsauga ir geru tarpusavio supratimu grįstas Lietuvos ir Norvegijos dialogas bus nuosekliai plečiamas, o draugiškus šalių ryšius ir toliau stiprins sėkmingai įgyvendama mūsų piliečių verslo, mokslo, švietimo, inovacijų, kultūros veikla“, - rašoma šalies vadovės sveikinime.

Norvegijos karaliui, karališkajai šeimai ir visiems Norvegijos žmonėms prezidentė palinkėjo sėkmės, santaikos ir gerovės.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Norvegiją su Konstitucijos diena.

Pasak premjero, Lietuva labai vertina glaudžius ir intensyvius santykius, kuriuos mūsų šalys yra užmezgusios dalyvaudamos NATO bei Šiaurės ir Baltijos šalių grupės veikloje.

„Bendradarbiavimas gamtinių dujų tiekimo srityje tebėra strategiškai svarbus Baltijos jūros regionui. Lietuva labai vertina Jūsų šalies pastangas užtikrinti NATO veiklą Lietuvoje ir Aljanso rytinėje dalyje. Norvegijos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo plėtra taip pat atveria naujas galimybes mūsų dvišaliams santykiams. Siekiant stiprinti partnerystę ateityje taip pat labai svarbu skirti didžiausią dėmesį žmonių tarpusavio ryšiams, su investicijomis ir kultūra susijusiems ryšiams“, - sakoma sveikinime Norvegijos premjerei Ernai Solberg.

Vyriausybės vadovas nuoširdžiai palinkėjo Norvegijos žmonėms gerovės ir klestėjimo.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA